До недавнього часу втрата м’язової маси з віком не привертала уваги лікарів і вчених. Роль стану скелетної мускулатури в збільшенні тривалості активної фази життя залишалися недооціненою. Однак в останні 15 років ставлення до цього фактору стало змінюватися.

Тепер вчені з’ясували, що на відновлення м’язів може позитивно впливати гранат. За їхніми словами, фрукт діє як буфер проти всіх ускладнень, пов’язаних зі старінням.

Дослідники припускають, що одна з основних молекул граната – уролітин а (УА) – може захистити від причин старіння, пов’язаного з втратою м’язової маси. Виявлено, що молекула може відновити здатність клітини видаляти пошкоджені мітохондрії.

Читайте також:  Деякі продукти дають довше відчуття ситості: лікар-дієтолог

Фахівці з Федеральної політехнічної школи Лозанни провели дослідження на різних тварин. З’ясувалося, що черв’яки, яким давали гранат, в середньому жили майже в два рази довше. А після введення УА мишам тварини пробігали відстань на 42% більше, ніж раніше.

Дослідники відзначили, що працездатність тварин покращилася без значних змін у розмірі м’язів. “Це єдина відома молекула, яка може перезапустити процес очищення від пошкоджених мітохондрій, також відомий як мітофагія”, – пояснив автор дослідження Патрік Ебішер.

Однак людині для отримання еквівалентної дози УА доведеться випивати чотири склянки гранатового соку в день. Вчені також відзначили, що уролітин А міститься не тільки в гранатах, але і в багатьох ягодах і горіхах, правда, в меншій кількості.

Читайте також:  Неправильне чищення зубів підвищує ризик раку печінки на 75%