Вживання в їжу здорових продуктів – найкращий подарунок для печінки. Підтримуючи і стимулюючи її очисну функцію, такі продукти сприяють оздоровленню самого органу і всього людського організму в цілому.

Багато продуктів сьогодні претендують на звання засобів по очищенню печінки, проте немає наукових даних, що підтверджують необхідність детокса цього органу, – він отже регулярно виконує очисну функцію, згідно зі своєю біологічною програмою.

Проте, про печінку потрібно піклуватися, оскільки її ослаблення і втрата здатності регенерувати (до певної межі печінка може самовідновлюватися) пов’язані з розвитком потенційно смертельних захворювань – наприклад, цирозу.

Вживаючи деякі продукти, ви можете допомогти органу поліпшити очисну функцію і разом з цим – властивість замінювати постраждалу тканину чистою, оновленою.

Кава і чай. Дослідження показують, що кава захищає печінку від хвороб, навіть якщо вона вже не дуже здорова, – продукт знижує ризик небезпечного запалення, цирозу, раку. Особливо ефективно пити не менше трьох чашок в день.
Споживання зеленого, чорного чаю (саме напоїв-не концентрованих добавок) також пов’язане з поліпшенням здоров’я печінки: вони захищають її від ожиріння.

Грейпфрут. Два їх головних антиоксиданту-нарингенин і нарингин-можуть зменшувати запалення клітин печінки, скоротити кількість жиру, що накопичується.

Ягоди (чорниця, журавлина). Продукт містить антиоксидантні речовини антоціани, що поліпшують стан печінки. В експериментах щоденне вживання чорниці та журавлини протягом 3-4 тижнів запобігало розвитку уражень, рубцевої тканини, фіброзу.

Виноград. Особливо корисні печінки червоні сорти, що містять ресвератрол, – він має здатність оберігати її клітини від пошкодження вільними радикалами, що викликає розвиток раку. Виноградні кісточки (розжовані) дуже ефективні в боротьбі з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖБП).

Сік буряка. Пігмент продукту беталаїн діє як антиоксидант, тобто, скорочує ступінь окисного пошкодження і запалення в печінці, а також стимулює синтез ферментів, що поліпшують її очисну функцію, так званий детокс.