За словами кардіологів, алкоголь робить негативний вплив на серцево-судинну систему, і особливо – пиво. Причиною цього є вміст в пивний піні великої кількості кобальту.

Медики відзначають, що допустима добова доза металу міститься всього в 375 мілілітрах пива. Перевищення норми на постійній основі призводить до розвитку кардіопатії.

Крім того, пиво швидко всмоктується, завдяки вуглекислому газу, через що кровоносні судини майже моментально заповнюються, збільшуючись в об’ємі. Вживання великої кількості напою сприяють розвитку варикозного розширення вен і збільшення серця.

Основною ознакою початку пивного алкоголізму лікарі називають неможливість розслабитися або зібратися з приятелями без пива. А явним показником другої стадії – щоденне вживання пива в будь-яких дозах, навіть самих невеликих. При спробі скоротити обсяги або зовсім відмовитися від пива пивний алкоголік помічає у себе всі ознаки похмільного синдрому: тремтячі руки, сухість у роті, головний біль, слабкість і пітливість. Якщо пара ковтків пива полегшує стан – значить, пора звернутися до нарколога.

Відносно безпечним для серця можна вважати червоне вино, якщо його вживати по келиху не частіше трьох-чотирьох разів на тиждень.

Раніше медики назвали алкогольний напій, частіше за інших призводить до інфарктів. Це коктейль зі спиртного і енергетика. Обидва інгредієнта і окремо надають на серцево-судинну систему сильний негативний вплив, а їх поєднання і зовсім викликає серйозні проблеми — наприклад, тахікардію і аритмію.