За даними ВООЗ, раціон харчування відповідальний за кожне третє ракове захворювання.

Зростання захворюваності на рак відзначається в усьому світі, і лікарі переконані: далеко не останню роль в цьому відіграє їжа. Вживання деяких продуктів асоціюється з особливо високим ризиком почути в якийсь момент життя раковий діагноз. Фахівці звертають загальну увагу на п’ять продуктів, чия постійна присутність в раціоні може стати причиною раку, передає Express.

Червоне м’ясо. Міжнародне агентство з вивчення раку вважає, що свинина або яловичина – це «ймовірно канцерогенний» продукт. Люди, які часто їдять червоне м’ясо, мають більш високий ризик розвитку раку товстої кишки. Конкретно такий ризик пов’язаний з поїданням більше 500 грамів на тиждень.

Ковбаса. ВООЗ класифікує перероблене, в’ялене, копчене і солоне м’ясо як ще більш шкідливе. Щоденне присутність ковбаси на столі можна порівняти з тим збитком, яке завдає організму куріння. Підраховано, що щоденне споживання більше 50 грамів ковбасних виробів збільшує ризик раку товстої кишки на 18 відсотків.

Молоко. Схильність раку через його вживання пов’язують з дією гормонів тварин, присутніх в молоці – зокрема, вони можуть виявитися причиною раку грудей (рак молочної залози) у жінок. Чоловіки, які вживають багато молочних продуктів, ризикують захворіти на рак передміхурової залози через отримання дуже великої кількості кальцію. Вчені радять їм не вживати понад літр молока або 140 грамів твердого сиру в день.

Цукор. Сам по собі він не збільшує ризик раку, але побічно бере участь у багатьох захворюваннях. Перш за все, пристрасть до цукру посилює схильність до ожиріння, яке є третім за величиною фактором ризику раку. З точки зору ВООЗ, будь-яка людина з надмірною вагою піддається підвищеному ризику мінімум 13 видів раку.

Алкоголь. Чим більше людина п’є спиртного, тим воно шкідливіше – неважливо, вино це, пиво або міцний алкоголь. Жінка, яка п’є більше однієї порції алкоголю (10 грамів спирту), а чоловік – більше двох порцій в день, піддаються підвищеному ризику раку порожнини рота, стравоходу, грудей або печінки.