З віком когнітивні функції мозку слабшають, що підвищує ризик його деградації і асоційованих хвороб – Альцгеймера, Паркінсона і т.д. вживання таких продуктів, як шоколад, кава, різнокольорові фрукти і овочі допомагає захистити головний мозок від подібного руйнування.

Шоколад, какао. Какао-боби містять сполуки флавоноли, які діють як антиоксиданти і допомагають зберегти стовбурові клітини мозку, що виробляють нові нейрони. Також флавоноли як антиоксиданти борються з хронічним запаленням, яке може викликати захворювання, пов’язані з мисленням і пам’яттю.

Дослідження показали, що флавоноли підтримують хороший стан гіпокампу, який є частиною мозку, що бере участь в процесах пам’яті і настрої. Найбільш корисний шоколад з високим вмістом какао: чим вище, тим краще.

Кофеїн. Пити каву або чай також дуже корисно для хорошого стану головного мозку. Що міститься в них кофеїн допомагає запобігти вікове зниження когнітивних функцій. Дослідження показали, що споживання близько 500 міліграмів (мг) кофеїну щодня-близько п’яти чашок кави-ефективно захищає людину від проблем з пам’яттю.

Різнокольорові фрукти і овочі. Додавайте в свій раціон якомога більше кольорових рослинних продуктів. Буряк, ягоди, листова зелень, морква, перець містять велику кількість антиоксидантів – каротиноїдів і антоціанів, що надають цим плодам яскраве забарвлення. Ці речовини забезпечують захист слизової оболонки клітин мозку від пошкодження, викликаного вільними радикалами – токсичними молекулами, що викликають запалення. Темна зелень і різнокольорові бобові забезпечують організм фолатом, який корисний для виробництва хімічних компонентів – нейротрансмітерів в мозку, необхідних для мислення і настрою.

Жирна риба. Згідно з багатьма дослідженнями, вживання в їжу жирної риби, такої як макрель, лосось, сардини, скумбрія, оселедець або форель, не рідше одного разу на тиждень може уповільнити вікове зниження когнітивних функцій і знизити ризик нейронної деградації, хвороби Альцгеймера. Риба насичена омега-3 жирними кислотами, зокрема докозагексаєновою кислотою (DHA), які відіграють важливу роль у підтримці здоров’я мозку. Ці здорові жири використовуються мембранами мозку для поліпшення клітинної структури і передачі сигналів, що підтримує активні когнітивні функції.

Крім жирної риби омега-3 жирні кислоти також можна отримувати з насіння льону і лляної олії, з волоських горіхів.

Цільне зерно. В якості палива мозок воліє глюкозу, яку найлегше отримати з вуглеводів. Без достатньої кількості глюкози, одержуваного мозком, виникають проблеми з концентрацією. Але рафінованим вуглеводам слід віддати перевагу цільні зерна, такі як цільна пшениця, цілісне жито, бурий рис, гречка. Вони містять клітковину і допомагають контролювати рівень цукру в крові, захищаючи від його різкого підвищення і зниження.

На додаток до вживання цих продуктів поліпшити здоров’я мозку допоможуть регулярні фізичні вправи, контроль стресу і взаємодія з іншими людьми.