З’ясувалося, що тривале сидіння на одному місці може руйнівно діяти на стан мозку і нервової системи людини. Наслідком такого впливу, як встановили учені, являється підвищений ризик психічних розладів, пов’язаний з розвитком депресивних і тривожних станів.
 

Фахівці з Університету Тасманії оприлюднили результати дослідження, в ході якого вивчали стан психіки працівників державних служб, які змушені тривалий час знаходитися в сидячому положенні. Спостереженням вчених було охоплено понад трьох тисяч осіб (3367), при цьому увага експертів акцентувалася на таких аспектах як рівень тривоги і депресії, а також ступінь задоволеності своєю роботою. Крім того, дослідники брали до уваги фізичну активність людей.
 
При підведенні підсумків, через місяць після початку дослідження, його автори встановили: сидячий спосіб життя і робота на одному місці вкрай негативно відбиваються на психічному стані людини.
 
Зокрема, медики з’ясували, що чоловіки були схильні приділяти сидячій роботі більше часу – вони проводили, в середньому, за робочим місцем близько п’яти годин кожен день, в той час як жінки сиділи на стільці, в середньому, 4:00. Однак автори роботи підкреслюють, що наведені усереднені стандарти часто порушуються, і багато працівників проводять за сидячою роботою більше часу. Саме у них, як виявилося, частіше за інших спостерігалися відхилення від стабільного емоційного стану.

«Люди, які проводять на стільці перед робочим комп’ютером більше шести годин на день, мають підвищений рівень депресії і тривоги», – констатували дослідники.

Що характерно, зв’язок між депресією і статичним положенням тіла було помітнішим серед жінок. Причому, порушення нормальних функцій психіки могло бути дуже глибоким – навіть відвідування тренажерних залів не допомагало впоратися з накопиченою за день напругою. У зв’язку з цим вчені настійно радять робити перерви в роботі і намагатися виходити на вулицю, а також займатися простою гімнастикою прямо на робочому місці.

Читайте також:  Вчені назвали ознаку хвороби Паркінсона, який видно по очах

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 СПОСОБІВ ПОЗБУТИСЯ СТРЕСУ НА РОБОТІ

ВЧЕНІ ДОВЕЛИ, ЩО СПІВРОБІТНИКИ БАНКІВ СХИЛЬНІ ДО НЕЧЕСНОСТІ

ГОЛОВНІ БОЛІ ПРИ ШИЙНОМУ ОСТЕОХОНДРОЗІ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News