ГоловнаНовини Здоров'яПерший випадок в історії медицини: в мозку дитини виявлений зуб

Перший випадок в історії медицини: в мозку дитини виявлений зуб

Американські лікарі були вражені , коли виявили всередині пухлини мозку 4 – місячної дитини зуб, який повністю сформувався. Як стверджують експерти , це перший подібний випадок в історії медицини.
 
пухлинаНемовля зі штату Меріленд , чия ім’я з етичних міркувань не називається , поступило до лікарні після того , як лікарі звернули увагу при звичайній перевірці , що його голова зростає швидше , ніж це повинно бути. МРТ-сканування показало наявність новоутворення в мозку. Доброякісна пухлина мозку розташовувалася в області гіпофіза. Однак лікарів куди більше вразило вміст пухлини , всередині якої виявився справжній , зуб, який повністю сформувався.
 
Вивчення новоутворення дозволило встановити його тип – вроджена пухлина головного мозку епітеліальної будови краніофарингіома підтипу адамантіноми . Зазвичай пухлини такого роду починають рости десь біля гіпофіза , в подальшому поширюючись в навколишні тканини. А при їх начебто повному видаленні нерідко відбувається рецидив.

Читайте також:  Що робить алкоголь з організмом після 40 років

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пухлина головного мозку

Але яким чином всередині цієї пухлини мозку виявився зуб? Як вважають лікарі , подібні типи новоутворень можуть складатися приблизно з тих же клітин , які залучені до процесу створення зубів , нерідко в таких пухлинах знаходять відкладення кальцію. Втім , це тільки теорія , так як випадок з американським хлопчиком – єдиний в історії медицини. Жоден лікар не повідомляв раніше ні про що подібне.
Лікарі медцентру при Університеті Меріленда провели операцію з видалення пухлини разом із зубом , і в даний час дитина повністю одужала. Однак за його здоров’ям продовжують регулярно стежити.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News