Запалення в організмі підвищує ризик серцево-судинних захворювань, діабету, раку, але щоб успішно боротися з ним, досить простих продуктів.

На середньостатистичній кухні можна знайти прості продукти, які можуть бути кращими борцями із запаленням в організмі.

Консервована квасоля. Дешевий продукт – чудове джерело білка, клітковини і складних вуглеводів, які не призводять до різкого підвищення рівня цукру в крові після вживання. Це важливо, оскільки постійні коливання глюкози пов’язані з підвищеним ризиком виникнення таких запальних станів, як ожиріння і діабет. Щоб звести до мінімуму вміст натрію, квасоля з банок перед використанням слід промити в проточній воді.

Консервовані тунець, горбуша, сардини. Омега-3 жирні кислоти, що містяться в рибі, є одними з найкращих харчових компонентів, що допомагають боротися із запаленням в організмі. За словами медиків, більшість людей не отримують достатньої кількості цих кислот на регулярній основі. Простий спосіб виправити це – купити рибні консерви.

Часник. Дієтологи вважають даний продукт ключовим компонентом протизапального раціону. Його сполуки допомагають знизити ризик серцевих захворювань, полегшити біль в суглобах, стабілізувати вміст глюкози в крові.

Томатна паста. Простий продукт забезпечує організм вітаміном С, фолієвою кислотою, калієм і лікопіном – даний склад робить пасту «суперзіркою» серед протизапальних інгредієнтів харчування. Саме приготовані помідори відрізняються високим вмістом лікопіну, що зменшує запалення і разом з ним – ризик раку, серцевих захворювань.

Зелений чай. Щоденна чашка чаю може захистити організм від утворення ракових клітин, сприяти зростанню корисних бактерій в кишечнику, уповільнити початок і розвиток хвороби Альцгеймера. Дослідження показують, що цей ефект забезпечується катехінами напою. Діючи як потужні антиоксиданти, вони запобігають окисному пошкодження клітин вільними радикалами, що знижує ймовірність розвитку нового запалення.