Щоденне вживання яблук може істотно зміцнити здоров’я: ці фрукти містять в собі близько 30 вітамінів і мікроелементів, а також 150 активних інгредієнтів. Особливо корисні яблука для серцево-судинної системи.

Яблука – багаті джерела вітаміну С. Одне велике яблуко вагою приблизно 200 грамів можете покрити майже третину добової потреби організму у вітаміні С. Особливо корисними в цьому плані, за словами експертів, є місцеві сорти. Стиглі яблука, зібрані в регіоні проживання людини, містять значно більше корисних мікроелементів, ніж зібрані зеленими і доставлені з далеких місць.

Крім того, яблука повні мінеральних речовин, таких як калій, фосфор, магній і залізо.

Яблучний пектин – ліки для кишечника. Пектин – це розчинна клітковина, і в яблуках його дуже багато. Користь яблучного пектину для організму неоціненна: подібно губці, він збирає шлаки, токсини зі стінок кишечника і потім м’яко їх виводить, а також позбавляє організм від надлишків холестерину, іонів важких металів, пестицидів. Крім цього, яблучний пектин сприяє зростанню і розмноженню корисних для кишкової флори бактерій, нормалізує стілець, а також зменшує апетит за рахунок уповільнення процесу перетравлення їжі, тим самим допомагаючи людині контролювати обсяги їжі і худнути.

Яблука знижують ризик раку. Завдяки речовинам флавоноїдів і каротиноїдів, що містяться в м’якоті, яблука мають антиоксидантну дію, тобто допомагають знижувати ризик розвитку раку.

Покращують стан судин і захищають від старіння. У яблуках містяться речовини-антоціани – пігменти з групи флавоноїдів. Особливо їх багато в червоних яблуках. Ці речовини підтримують у формі наші судини, а також зв’язують вільні радикали, які створюються окислювальним стресом і змушують клітини організму передчасно старіти.

Крім того, в червоних яблуках багато поліфенольних сполук, які знижують кров’яний тиск і мають протизапальну і антиоксидантну дію.

Перешкоджають розвитку захворювань бронхів і легенів. Вживання яблук уповільнює вікове погіршення функції легень, про це говорять результати дослідження, опублікованого в журналі European Respiratory Journal. Вчені встановили, що любителі яблук рідше страждають від захворювань бронхів і легенів. Крім того, фрукти прискорюють відновлення легеневої тканини після того, як людина кинула курити.

Яблука як домашній засіб лікування.

  • Яблука ефективні при діареї, для цього потрібно просто натерти на тертці і з’їсти сире яблуко шкіркою.
  • Яблуко вранці також може допомогти при ранковому нездужанні під час вагітності.
  • При інфекціях горла рекомендується прийом яблучного оцту: для цього необхідно змішати склянку гарячої води (близько 300 мл) зі столовою ложкою меду і чайною ложкою яблучного оцту.
  • Яблучний чай допомагає при нервозності. Просто наріжте яблуко, залийте гарячою водою, накрийте і дайте настоятися до охолодження.

Джерело: МедікФорум