Експерти розповіли, що ми можемо безпечно вживати в їжу зелену картоплю і хліб з цвіллю. Таким чином, кількість викинутих на смітник продуктів харчування набагато знизиться.

Яйце. Завдяки наявності захисної шкаралупи яйця можуть залишатися свіжими місяцями, при цьому їх навіть не обов’язково тримати в холодильнику. У багатьох випадках яйця залишаються безпечними навіть через 3-4 тижні після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Існує простий спосіб перевірити цю безпеку. Помістіть яйця в якусь ємність з водою. Якщо вони тонуть, то їх можна їсти, а якщо вони плавають, то в них виявилося повітря, і яйця слід викинути.

Яловичина. Тривалість терміну зберігання м’яса залежить від його типу. У морозилці воно може дуже довго. Особливо тривалим терміном зберігання відрізняється м’ясо, поміщене в вакуумну упаковку, оскільки воно позбавлене доступу повітря, разом з яким приходять і мікроби.

Куряче філе. Навіть при зберіганні в холодильнику куряче філе не варто вживати в їжу пізніше, ніж через добу після закінчення встановленого терміну зберігання. Сира курка може містити багато бактерій, включаючи кампілобактер і сальмонелу, які розмножуються до небезпечного рівня при тривалому зберіганні.

Сир чеддер. Тверді сорти сиру безпечно їсти протягом 6 тижнів після завершення терміну зберігання, якщо вони містяться в холодильнику. Не бійтеся цвілі, яка з’явилася, ви можете її просто зрізати. М’які сорти сиру можна їсти аж до тижня після завершення терміну зберігання, а якщо ви вже відкрили упаковку, то менше. У разі появи грибків і цвілі на м’якому сирі, його вживати в їжу не можна.

Нарізаний хліб. При належному зберіганні він може бути з’їдений протягом 5-7 днів після завершення терміну зберігання при кімнатній температурі. Заморожений хліб може зберігатися 6 місяців. Якщо на ньому з’явилася синя або зелена цвіль, не викидайте хліб у сміття, її можна просто відрізати. Викидати слід тільки хліб з чорною цвіллю.

Картопля. Цілком їстівна і через три тижні після закінчення терміну зберігання. Якщо вона зазеленіла і проросла, ви можете просто відрізати ці частини картоплі і з’їсти ті, що залишилися. Якщо на ній з’явилася цвіль, також відріжте її ножем.