Посмішка вважається найчастішою емоцією на обличчі. За словами вчених, вона запускає в мозку певні процеси, які позитивно впливають на самопочуття. Фахівці стверджують, що є кілька причин посміхатися частіше.

Посмішка робить людину щасливішою

Як пояснила для NBC News невролог з IGEA Brain and Spine Іша Гупта (Isha Gupta), посмішка стимулює хімічну реакцію в мозку, вивільняючи певні гормони, включаючи дофамін і серотонін. “Дофамін посилює наше почуття щастя. Вивільнення серотоніну пов’язане зі зниженням стресу”, – розповіла вона.

Посмішка робить щасливими оточуючих

Посмішка так само заразлива, як і позіхання. Дослідження показують, що досить побачити усміхнену людину, щоб почати посміхатися самому, пише Fit4brain.

Посмішка змушує відповідати взаємністю

Не секрет, що похмуре обличчя відштовхує, а посмішка, навпаки, приваблює. Експерти стверджують, що існує фактор тяжіння: побачивши усміхненого незнайомця, людина автоматично хоче відповісти взаємністю.

Посмішка більш приваблива, ніж макіяж

Майже 70% людей вважають, що усміхнена жінка без макіяжу більш приваблива, ніж жінка з макіяжем, але без посмішки. Фахівці пов’язують це з тим, що під час посмішки м’язи обличчя підтягуються і людина виглядає молодше.

Посмішка позитивно впливає на здоров’я

Дослідники з Університету Канзасу виявили, що посмішка допомагає знизити реакцію організму на стрес і частоту серцевих скорочень в напружених ситуаціях. Інше дослідження показало зв’язок між посмішкою і зниженням кров’яного тиску, а ще одне припускає, що посмішка веде до довголіття.