Згідно з новим дослідженням, у більшості пацієнтів з COVID-19 вірусне навантаження, що означає найбільший ризик зараження для оточували, була дуже високою, коли симптоми захворювання з’являлися вперше, і не посилювалися, а пом’якшувалися. Про це інформує видання Express.

Як повідомляє MedikForum.ru, симптоми зараження коронавірусом можуть бути у деяких людей настільки слабкими, що це створює у них ілюзію благополуччя і спокуса займатися своїми звичайними справами, не звертаючи уваги на заходи соціального дистанціювання. Дані, які наводяться британським джерелом, показують, наскільки небезпечним може бути таке мислення для оточуючих.

Дослідники, інфекціоністи і мікробіологи лікарні Гонконзького університету в Шеньчжені, встановили: у більшості пацієнтів найбільш заразною інфекція COVID-19 є на ранніх стадіях захворювання. Говорячи інакше, в цей період вона володіє найбільш високою вірусної навантаженням.

Читайте також:  П'ять ознак того, що серце перебуває в передінфарктному стані

“Вірусне навантаження-це міра кількості вірусних частинок, що переносяться інфікованою людиною і потрапляють в навколишнє середовище. Високе навантаження означає, що ви виділяєте особливо багато вірусних частинок і як ніколи заразні для інших людей», – розповіли наукові фахівці.

Таким чином, на відміну від ГРВІ, заразність якого посилюється в міру розвитку, COVID-19 виявляється надзвичайно заразною на початкових стадіях хвороби, коли симптоми можуть виражатися слабо або швидко сходити нанівець після нетривалого нездужання.

Дана особливість коронавірусної інфекції, за словами лікарів, підкреслює важливість суворого інфекційного контролю і дотримання відомих заходів профілактики, пов’язаних з самоізоляцією і дистанціюванням.

Читайте також:  Захист від закупорки: 6 видів продуктів для прочищення артерій

“Ви також можете вважати, що заходи домашнього карантину та ізоляції надмірні і не потрібні, але потрібно мати на увазі, що новий коронавірус агресивно поширюється і заражає оточуючих навіть при дуже слабких симптомах. Дана властивість вірусу дозволило його спалаху за короткий час розростися до пандемії», – висловилися наукові експерти.