Позбавляйтеся від цих шкідливих звичок, і ви відчуєте ефект практично відразу.

Ви сутулитесь

Мама була права: погана постава дійсно шкідлива для здоров’я. Якщо ви сутулитеся, плечі постійно напружені, а це може стати причиною спазмів у спині. Хворобливі відчуття, які ви відчуваєте, — це свого роду захисний механізм. Таким чином м’язи дають вам зрозуміти, що необхідно змінити положення, поки не виникли серйозні проблеми. Спробуйте покласти під поперек жорстку подушку — вона підтримає натуральний вигин хребта і допоможе вам тримати спину прямо.

Ви спираєтеся на один лікоть

Коли ви постійно спираєтеся на лівий або правий лікоть, навантаження розподіляється нерівномірно, м’язи перенапружуються, а це провокує спазми. Крім того, постійне навантаження на одну руку може спровокувати так званий «синдром тенісного ліктя» — пошкодження ліктьового суглоба, яке викликає сильний біль. Щоб цього не допустити, під час роботи помістіть руки на підлокітники — вони створені як раз для комфортного розподілу навантаження.

Ви нахиляєте голову вперед

Самі того не помічаючи, під час читання ми часто нахиляємося до монітора, планшета, телефону. Чому це шкідливо? Тому що голова дорослої людини і так досить важка, вона може звістка 4-5 кг. А коли ви нахиляєтеся, навантаження на шию ще більше збільшується. Це призводить до болю в м’язах і головних болів. Слідкуйте за поставою і як тільки помітите, що нахиляєте голову вперед, напружте м’язи преса і розпряміть плечі і кілька разів нахиліть голову вправо і вліво. Ви затишно згорнулися на дивані з хорошою книжкою? Щогодини робіть 5-хвилинну перерву, щоб розім’ятися.

Ви сидите занадто близько до монітора

Нашим очам легше сфокусуватися на об’єкті, якщо він знаходиться на відстані. А якщо ви багато годин поспіль проводите в офісі, буквально уткнувшись носом в монітор, навантаження зростає. Результат-біль, різь, втома і почервоніння. Вважається, що монітор повинен знаходитися в 50-60 см від очей. Для початку спробуйте встановити його на відстані витягнутої руки і через кілька годин оцініть ефект від змін.

Ви кладете ногу на ногу

У такому положенні основне навантаження припадає тільки на одне стегно, а це може привести до болю в суглобах. Слідкуйте за тим, щоб обидві ступні стояли на підлозі, а стегна були трохи вище колін — якщо потрібно, підніміть сидіння крісла.