ГоловнаНовини Здоров'я5 шкідливих звичок, через які у вас болить спина

5 шкідливих звичок, через які у вас болить спина

Позбавляйтеся від цих шкідливих звичок, і ви відчуєте ефект практично відразу.

Біль в спині

Ви сутулитесь

Мама була права: погана постава дійсно шкідлива для здоров’я. Якщо ви сутулитеся, плечі постійно напружені, а це може стати причиною спазмів у спині. Хворобливі відчуття, які ви відчуваєте, — це свого роду захисний механізм. Таким чином м’язи дають вам зрозуміти, що необхідно змінити положення, поки не виникли серйозні проблеми. Спробуйте покласти під поперек жорстку подушку — вона підтримає натуральний вигин хребта і допоможе вам тримати спину прямо.

Ви спираєтеся на один лікоть

Коли ви постійно спираєтеся на лівий або правий лікоть, навантаження розподіляється нерівномірно, м’язи перенапружуються, а це провокує спазми. Крім того, постійне навантаження на одну руку може спровокувати так званий «синдром тенісного ліктя» — пошкодження ліктьового суглоба, яке викликає сильний біль. Щоб цього не допустити, під час роботи помістіть руки на підлокітники — вони створені як раз для комфортного розподілу навантаження.

Читайте також:  Що станеться з тілом, якщо їсти куркуму частіше

Ви нахиляєте голову вперед

Самі того не помічаючи, під час читання ми часто нахиляємося до монітора, планшета, телефону. Чому це шкідливо? Тому що голова дорослої людини і так досить важка, вона може звістка 4-5 кг. А коли ви нахиляєтеся, навантаження на шию ще більше збільшується. Це призводить до болю в м’язах і головних болів. Слідкуйте за поставою і як тільки помітите, що нахиляєте голову вперед, напружте м’язи преса і розпряміть плечі і кілька разів нахиліть голову вправо і вліво. Ви затишно згорнулися на дивані з хорошою книжкою? Щогодини робіть 5-хвилинну перерву, щоб розім’ятися.

Читайте також:  Лікар перерахував ключові переваги вживання цибулі

Ви сидите занадто близько до монітора

Нашим очам легше сфокусуватися на об’єкті, якщо він знаходиться на відстані. А якщо ви багато годин поспіль проводите в офісі, буквально уткнувшись носом в монітор, навантаження зростає. Результат-біль, різь, втома і почервоніння. Вважається, що монітор повинен знаходитися в 50-60 см від очей. Для початку спробуйте встановити його на відстані витягнутої руки і через кілька годин оцініть ефект від змін.

Ви кладете ногу на ногу

У такому положенні основне навантаження припадає тільки на одне стегно, а це може привести до болю в суглобах. Слідкуйте за тим, щоб обидві ступні стояли на підлозі, а стегна були трохи вище колін — якщо потрібно, підніміть сидіння крісла.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News