На даний момент багато гурманів і прихильники здорового способу життя відгукуються не кращим чином про соняшникову олію. Гастроентеролог розвіяв багато міфів про даний продукт, назвавши корисні властивості.

Виробники намагаються запропонувати покупцям нерафіновані олії, так як вони містять корисні сполуки і не так сильно шкодять здоров’ю, як продукт, котрий пройшов обробку. Лікар Олексій Парамонов вважає таке ставлення до раціону помилковим. На його думку, кожен вид продукції корисний, якщо його використовувати за призначенням.

Нерафіновану олію потрібно додавати в салати, а смажити на ньому не рекомендується, навіть якщо про це говорять рекламні буклети. В даному випадку мова йде про маркетингові хитрощі, не пов’язаних з реальністю. Крім цього, фахівець не готовий підтвердити, що вичавка з оливок істотно корисніше соняшнику. Багато в чому це невірне судження.

При цьому експерт радить до будь-якої олії ставитися з обережністю. Цей продукт не рекомендується вживати натщесерце, оскільки відбувається жировий удар, і починається активна стимуляція жовчного міхура і підшлункової залози. Люди, які мають жовчнокам’яні захворювання, можуть спровокувати загострення і необхідність хірургічного втручання.