Якщо кожен рік ви не робите аналіз крові на вміст вітамінів і мікроелементів, то швидше за все вам не вистачає цих дуже важливих речовин.

Необхідні вітаміни для жінок після 40 років

1. Залізо

Брак цього вітаміну зустрічається у жінок 40 років найчастіше. За рівнем заліза в крові, як правило, уважно стежать вагітні. Але як тільки малюк з’являється на світ, ми ніби забуваємо про небезпеку анемії. Між тим, із-за нестачі заліза ми можемо відчувати постійну млявість і втому.

Основні причини анемії — перенесені важкі захворювання, втрата крові, неправильне харчування. Зверніть увагу: в каві і чаї містяться дубильні речовини, які заважають засвоєнню заліза. Тому навіть якщо ви регулярно їсте печінку, яловичину, яйця, шпинат і броколі, але при цьому протягом дня випиваєте кілька чашок міцної кави і чаю, ви потрапляєте в групу ризику. Крім того, рівень заліза може знижуватися під час посту. Слідкуйте за харчуванням і при необхідності приймайте добавки!

2. Кальцій

Вчені радять їсти не менше 3 молочних продуктів в день — саме така кількість дозволить вам забезпечити організм потрібною кількістю кальцію. Здавалося б, це не складно: каша на молоці і шматочок сиру на сніданок, йогурт на полудень і стакан кефіру перед сном. На жаль, багато нехтують цими правилами, і в результаті запаси кальцію в організмі поступово зменшуються, і страждає здоров’я кісток, зубів, серця і всього організму. А головна небезпека полягає в тому, що зростає ризик переломів в період менопаузи. Обов’язково включайте в раціон молочні продукти, пийте мінеральну воду, багату кальцієм — це вітаміни для жінок 40 років.

3. Вітамін D

Намагайтеся вранці провести хоча б 10-15 хвилин на вулиці, коли сонце ще не дуже активне. Їжте рибу, яйця, печінку, сметану, вершкове масло. І попросіть лікаря підібрати для вас добавки.

4. Магній

Цей елемент ми можемо отримати із зелених листових овочів, горіхів, мінеральної води. На жаль, більшість жінок їдять недостатньо овочів. До того ж, салат і шпинат, які продаються в магазинах, часто вирощуються в теплицях і не містять потрібної концентрації корисних речовин. В результаті магнію не вистачає, і організм реагує на недолік цього елемента цілком очевидними симптомами: з’являється відчуття тривоги, біль в м’язах, судоми (особливо ночами). Щоб заповнити запаси магнію, їжте горіхи, насіння, шпинат та інші зелені листові овочі, сухофрукти.

5. Вітамін С

Яких ще вітамінів часто не вистачає організму? Вітамін С для жінок після 40 сприяє кровообігу (а тому забезпечує гарний колір обличчя), допомагає організму боротися з впливом вільних радикалів (а значить, продовжує молодість), і підвищує опірність організму вірусам та інфекціям. Щоб заповнити недолік вітаміну С, з’їдайте 2-3 фрукта свіжих фрукта в день, і не забувайте про квашену капусту, болгарський перець і шпинат.