Експерти з Американського коледжу сестринської справи склали перелік найбільших небезпек у лікарні, з якими можуть зіткнутися люди, які потрапили туди.

Малорухомість. Що роблять пацієнти в лікарні? Правильно, лежать. Між тим вчені вважають, що постійне лежання в ліжку необхідно лише в особливих випадках, пов’язаних з важким лікуванням. Більшість захворювань виліковуються швидше за певної активності, підкреслюють фахівці.

Гоління. Манеру голити волосся перед операцією дослідники також вважають небезпечною. Гоління залишає на тілі невеликі ушкодження, через які в організм легко проникає інфекція, застерегли американські лікарі.

Пробудження. Типова для лікарень практика – медперсонал будить пацієнтів. Вчені оцінюють її вельми критично. Втручання в режим сну людини з ослабленим хворобою організмом може негативно позначитися на його лікуванні, заявили вони. У хворої людини процес знаходження в стані спокою повинен тривати довше і не потрібно переривати його штучно, констатували укладачі списку.

Але найвагомішим чинником, через який може погіршитися стан пацієнтів, експертами було названо нестерильність лікарень та нехтування їх персоналом санітарних і гігієнічних правил.