Вчені з Гарвардського університету змогли з’ясувати, які фактори здатні істотно збільшувати тривалість життя, і забезпечувати активну старість. Їх висновки грунтуються на даних аналізу інформації про стан здоров’я 45 тисяч чоловіків і 80 тисяч жінок, що збиралися протягом тридцяти років.

Зокрема, серед таких чинників виявилося помірне вживання алкоголю. Келих хорошого пива, склянка червоного вина, чарка коньяку, – якщо щось з цього випивається один раз за кілька днів, є шанс приєднатися до числа довгожителів.

Іншим умовою для набуття довголіття є відмова від куріння. Причому, зазначають дослідники, цей принцип відноситься і до тих, хто постійно стикається з пасивним курінням – тютюновий дим володіє дуже високою здатністю ушкоджувати клітинні структури організму.

Крім цього, у вашому повсякденному житті обов’язково повинні бути присутніми регулярні фізичні вправи. На щоденні фізичні навантаження має припадати не менше 30 хвилин. Один з кращих ефектів в цьому плані дають піші прогулянки і посильні пробіжки в місцях зелених зон – територій з великою кількістю рослинності.

Дуже важливо для довгого життя контролювати свою вагу. Наявні дані наукових досліджень говорять про те, що ожиріння здатне відібрати у людини мінімум п’ять років його життя. Втім, дефіцит маси тіла теж небезпечний – для опору старінню необхідно мати добре розвинену мускулатуру.

Харчування і пов’язані з ним звички – це теж серйозний фактор впливу на стан організму і тривалість життя, стверджують вчені. Спостереження за довгожителями показують, що їм бувають притаманні різні пристрасті, але у раціоні таких людей точно не можна побачити великої кількості переробленого м’яса. В цілому відмова від активного вживання продуктів промислової переробки є серйозною заявкою на довголіття.

Джерело: МедікФорум