Як повідомили вчені з австралійського Університету Едіта Коуена, більшість людей, яким не вдається схуднути, відчувають дефіцит заліза.

Встановлено, що у 80% людей із зайвою вагою є неалкогольна жирова хвороба печінки, яка знижує ефективність роботи органу і призводить до нестачі заліза. Вона безпосередньо пов’язана з надмірною вагою в організмі.

Якщо недугу не лікувати, то стан загрожує цирозом і раком печінки, а також збільшує ризик серцевого нападу.

– Ми з’ясували, що дефіцит заліза провокує млявість і втому, що перешкоджає заняттям спортом. Ймовірно, при неалкогольній жировій хвороби печінки в кров не надходить достатня кількість заліза. А це порушує нормальне виробництво енергії, — зазначають фахівці.

Дефіцит заліза провокує занепад сил, через що людина втомлюється, навіть не вставши з дивана. Цей стан часто помилково плутають з лінню. Залізо необхідне для нормальної роботи імунної системи.

Медики радять в такій ситуації в першу чергу змінити режим харчування. Найкраще — практикувати середземноморську дієту. Поступово треба включити в процес і тренування.

Середземноморська дієта — не якась певна система, а збори харчових звичок і принципів, яким традиційно слідують люди Середземномор’я. Вона стала популярною у зв’язку з так званим французьким парадоксом: незважаючи на те, що жителі півдня Франції споживають досить велику кількість жиру, вони мають набагато нижчі показники серцево-судинних захворювань, ніж, наприклад, жителі США.