Звичні ліки з домашньої аптечки можуть дати небезпечний побічний ефект, попереджають медики.

Експерти закликають завжди уважно вивчати інструкцію до препаратів і не приймати ліки за принципом «так завжди робила моя мама». Навіть добре знайомі ліки можуть виявитися небезпечними, оскільки з їх дією пов’язаний ряд певних процесів в організмі, які можуть позначатися на роботі різних органів.

Антибіотики. Лікарі наполегливо рекомендують не приймати антибіотики самостійно, без призначення фахівця. Їх вживання сприяє мутації бактерій, що дозволяє небезпечним мікроорганізмам виробляти стійкість до ліків.

Статини. Не варто вважати препарати статини, що знижують рівень холестерину в крові, абсолютно безпечними. Серед побічних ефектів цих ліків – розвиток діабету, відмова печінки, пошкодження мозку.

Читайте також:  Про що сигналізує хрускіт у шиї

Парацетамол. Він є одним з найбільш затребуваних в аптеках жарознижуючих засобів і продається без рецепта. Тим часом, неправильний прийом препарату веде до пошкоджень печінки і підвищує ризик смерті.

Аспірин. Ще один широко відомий препарат, можливо, найпопулярніший. Його використовують, щоб збити температуру або для припинення головного болю. Але якщо ви випадково приймете занадто велику дозу, організм може сильно постраждати. Аспірин здатний провокувати внутрішні кровотечі, а також параліч дихальних шляхів.

Целекоксиб. Відомий як протизапальний і аналгетичний засіб при запаленнях суглобів, артриті. З його прийомом лікарі пов’язують надмірне навантаження на серце і високу ймовірність серцевого нападу.

Читайте також:  Названо продукт, який знизить ризик серцево-судинних захворювань

Джерело: МедікФорум