Корисні звички допоможуть запобігти розвитку серцевих захворювань. Лікар-кардіолог Володимир Протасов поділився деякими із них.

У розмові він насамперед звернув увагу на кількість солі у раціоні. Натрій затримує рідину в організмі, внаслідок чого зростає навантаження на серцево-судинну систему. Лікар порекомендував виключити з раціону снеки та будь-які пересолені продукти. Протасов нагадав, що натрій міститься не лише у чіпсах, а й у соєвому соусі, беконі, попкорні, бульйонних кубиках і навіть у хлібі.

Варто зменшити і кількість цукру. Солодощі, солодка випічка, готові сніданки та будь-які оброблені продукти містять надто багато штучної глюкози. Найкорисніший цукор міститься у фруктах – його називають фруктозою. Протасов наголосив, що потрібно скоротити саме кількість штучних продуктів.

У щоденне меню необхідно додати продукти з високим вмістом калію, оскільки цей компонент нормалізує артеріальний тиск. Джерела калію – це квасоля, горіхи, шпинат, капуста, горох, фініки та банани. Важливо пам’ятати, що при термічній обробці кількість калію у продукті знижується.

Ще один корисний елемент для серця – магній. Він регулює синтез білка в організмі, нормалізує тиск та ритм серця. Джерелами магнію є шпинат, бобові, горіхи, цільнозернові продукти та різне насіння.

Зрештою, лікар порекомендував відмовитися від куріння та алкоголю. У розпорядок дня кардіолог порадив додати прогулянки на свіжому повітрі та інші фізичні навантаження. Також фахівці рекомендують менше нервувати та хвилюватися, щоб зберегти серце в тонусі. Навіть телефонні дзвінки можуть вплинути на роботу кровоносної системи.