Хронічне обструктивне захворювання легенів або ХОЗЛ скоро стане третьою за значимістю причиною смерті. Обов’язкова умова успішного лікування: звернутися до лікаря при перших ознаках. Німецькі лікарі вказують, на що слід звернути увагу, щоб вчасно отримати медичну допомогу.

Ранні ознаки ХОЗЛ

Хронічний кашель

Постійний або хронічний кашель часто є одним з перших симптомів ХОЗЛ. Людина може відчувати грудний кашель, який не проходить сам по собі. Лікарі вважають кашель, який триває більше 2 місяців, хронічним.

Надлишок слизу

Виділення занадто великої кількості слизу також може бути раннім симптомом ХОЗЛ. Слиз необхідний для підтримки дихальних шляхів вологими, а також для утримування мікробів і подразників, що потрапляють в легені.

Задишка і втома

Обструкція дихальних шляхів може утруднити дихання людини, що може призвести до задишки. Людина з ХОЗЛ повинен докласти додаткових зусиль, щоб дихати. Це зусилля може призвести до зниження рівня енергії та постійного відчуття втоми.

Небезпека ХОЗЛ

“Всі ці симптоми можуть бути ознаками ХОЗЛ, необоротне захворювання легенів, яке в даний час вражає щонайменше 12% людей старше 40 років. Особливо небезпечно: половина постраждалих навіть не знають, що у них ХОЗЛ, і звертаються до лікаря занадто пізно. У всьому світі ХОЗЛ займає четверте місце серед причин смерті. Вже в 2020 році воно буде третім за поширеністю, відразу після серцево-судинних захворювань і раку”, – пише видання Focus.

Звідки відбувається різке збільшення цієї небезпечної хвороби легенів? Існують різні можливі причини, такі як оксид азоту і дрібний пил в повітрі. ХОЗЛ вже не тільки впливає на літніх людей, курці у віці від 30 до 40 років також мають величезні ризики.