Лікар-оториноларинголог Володимир Зайцев назвав небезпечні наслідки необдуманого та безконтрольного використання судинозвужувальних крапель.

Лор повідомив, що судинозвужувальні краплі є для організму джерелом адреналіну. Використовуючи ці засоби не за призначенням лікаря, люди ризикують отримати проблеми із серцем, аж до серйозних та небезпечних для життя. Зайцев попередив, що судинозвужувальні краплі можуть шкодити стану мозку та серця.

«Ніс – це череп, і тут відбувається дуже сильна судинна реакція, що, безумовно, може зашкодити і мозку, і серцю. Можливо серцевий напад. Як мінімум задіяні екстрасистоли, починаються перебої у роботі серця, аритмія», – поділився медик.

Він додав, що особливо небезпечною є ситуація, коли за допомогою назальних засобів удома починають лікувати нежить у дитини. Дитячий організм при цьому забезпечується украй високою для нього дозою адреналіну.

«Людина може захворіти на серцево-судинні патології через лише судинозвужувальні краплі», – констатував Володимир Зайцев.

Лікар нагадав, що судинозвужувальні препарати не можна використовувати довше трьох-п’яти днів і порадив освоювати способи, що допомагають обходитися без крапель або спреїв у ніс. Наприклад, можна приймати протиалергенні засоби. Найправильніше при нежиті – звертатися до фахівця.