ГоловнаНовини Здоров'я6 кращих звичок перед засинанням

6 кращих звичок перед засинанням

Звички людини перед сном можуть впливати не тільки на самопочуття, але і на фізичну форму.

Сон

Увечері, перед тим, як відправитися в ліжко, корисно практикувати деякі ритуали, пов’язані зі здоровими звичками, кажуть лікарі. Наприклад, дуже корисно випивати на ніч кефір або інший кисломолочний напій. В них міститься білок, який забезпечить м’язи необхідними їм амінокислотами, і це змусить організм інтенсивніше витрачати калорії, поки людина спить.

Також фахівці рекомендують стежити за температурою в спальні. В ідеалі треба засипати при температурі 19 градусів за Цельсієм. Крім того, поруч зі спальним місцем не повинно бути працюючих джерел світла, а на вікнах повинні бути щільні штори або жалюзі. Світло порушує виробництво гормону сну мелатоніну, через що знижується якість сну. Крім того, під час сну при повній темряві організмом активніше витрачається жир.

Читайте також:  Вчені розповіли про користь сиру для схуднення

Дуже корисно за деякий час до сну, за 30-40 хвилин, переставати займатися будь-якими справами і витрачати цей час виключно на себе, проводити цей період часу так, щоб розслабитися. Фахівці радять, крім іншого, виконувати дихальну вправу: вдих через ніс і повільний видих через рот. При диханні повинен підніматися і опускатися живіт. Така вправа добре знімає напругу і допомагає швидше заснути.

На ніч краще відмовитися від спиртного. Починаючи метаболізувати цукор, який міститься в алкоголі, організм активується, і нічний сон не стане відпочинком.

Джерело: МедікФорум