Незважаючи на зростання випадків захворювання на рак, не всі вони смертельні. Деякі з них лікуються, причому досить легко і успішно.

Останнім часом медичні експерти все частіше говорять про успішне лікування деяких видів раку. Хоча немає жодних гарантій, що траплялося повне одужання, і хвороба більше не повернеться. Для визначення ступеня ймовірності лікування при кожному виді раку лікарі використовують 5-річний термін виживаності. 5 років – це критичний термін, коли у більшості онкохворих ще можливе повернення хвороби.

Цей показник визначається як відсоток пацієнтів, які вилікувалися від раку, і у них не було рецидивів протягом 5 років з моменту постановки діагнозу. Хворі можуть помирати від раку, в їх організмі можуть бути присутніми ракові клітини, але при певних видах раку пацієнти мають більше шансів на одужання. Нижче представлений їх приблизний перелік.

Рак шийки матки

Безрецидивна 5-річна виживаність: близько 100%

Рак шийки матки – один з видів раку, які найбільш піддаються лікуванню, завдяки ефективним методам ранньої діагностики. Тест ПАП на онкоцитологію визначає присутність аномальних клітин в матці ще до їх перетворення в ракові. Але навіть якщо і виявлені ракові клітини ростуть вони дуже повільно. При діагностиці на передраковій стадії, є можливість не дати їм поширитися і переродитися в ракові клітини.

Читайте також:  Нутриціолог назвав десерти, якими можна насолодитися, якщо високий холестерин
Рак молочної залози (ранні стадії 0 і 1)

Безрецидивна 5-річна виживаність: 100%

Рак молочної залози має 2 типи нульової стадії: протокова карцинома insitu (ракові клітини розвиваються в протоках молочної залози) і долькова або лобулярна карцинома in situ (ураження стосується часточок молочної залози). На першій стадії раку молочної залози, якщо пухлина менше ніж розмір земляного горіха (2 см і менше), він виліковний і згідно з даними Національного фонду раку молочної залози (США) можливе повне одужання.

Тестикулярний рак (рак яєчок)

Безрецидивная 5-річна виживаність: 95,3%

Тестикулярний рак виліковний на ранніх стадіях, коли пухлина не поширилася на інші органи. Зазвичай використовується хірургічний метод лікування: видаляється одне або два яєчка, в яких є пухлина. У більшості пацієнтів видаляється одне яєчко, і оскільки воно виробляє достатню кількість гормонів, що це не відбивається на репродуктивній та сексуальній функції. Хірургія в комбінації з опроміненням чи хіміотерапією — ефективні методи знищення ракових клітин.

У 2014 році в статті наукового видання Journal of Clinical Oncology зазначається, що успіхи в лікуванні тестикулярного раку – одне з найбільших досягнень сучасної медицини. Такі результати досягнуті завдяки хімпрепарату цисплатин (1978 р), який у багато разів збільшив виживаність хворих цим видом раку. За даними Clevelend Clinic успіх у лікуванні досягається в 95% випадків, а якщо воно розпочато на ранніх стадіях, то пацієнт може повністю позбутися цього небезпечного захворювання в 98% випадків.

Читайте також:  Лікар назвав серед причин тривалого кашлю хвороби серця та рак
Рак передміхурової залози

Безрецидивна 5-річна виживаність: близько 100%

Пухлина передміхурової залози зростає повільно, або часто взагалі не збільшується в розмірах. Вважається, що ці види пухлин не є такими агресивними, і тому не вимагають лікування у багатьох чоловіків, які ведуть нормальний спосіб життя. У 2016 році в статті, опублікованій в New England Journal of Medicine, вказується, що різниці в рівнях виживаності пацієнтів, які пройшли хірургічне лікування, опромінення або просто спостерігалися, не виявлено. Для тих, кому була призначена операція або опромінення, наполовину зменшився ризик розростання пухлини в кістки і лімфатичні вузли порівняно з тими, хто тільки спостерігався у лікаря.

Меланома

Безрецидивна 5-річна виживаність: 91,5%

Вважається, що меланома має високий рівень виживання, так як добре діагностується на ранніх стадіях. Ви можете легко перевірити свою шкіру на наявність великих, темних, виступаючих плям дивної форми. Фонд боротьби проти раку шкіри (США) попереджає, що якщо лікування не розпочато на ранніх стадіях, пухлина може збільшитися в розмірах і проникнути в інші органи, де лікувати її буде набагато складніше, а в деяких випадках неможливо. Тому важливо періодично оглядати шкіру спини, голови, мошонки і між пальцями ніг.

Читайте також:  Як телефонні дзвінки позначаються на роботі серця
Рак щитовидної залози (залежить від типу пухлини)

Безрецидивна 5-річна виживаність: близько 100%

Щитовидна залоза, розташована в шиї під гортанню, виробляє йодовмісні гормони, необхідні для регуляції обміну речовин, а також контролю серцевої діяльності. Папілярна карцинома – найпоширеніша форма раку щитовидної залози. Це повільно зростаюча пухлина. У разі, якщо вона велика або починає проростати в інші тканини, щитовидну залозу необхідно видалити хірургічним шляхом. При цьому пацієнтам призначається гормонозамісна терапія.

Лімфома Ходжкіна (лімфогранулематоз)

Безрецидивна 5-річна виживаність: близько 95%

Лімфома Ходжкіна – злоякісне захворювання лімфоїдної тканини, характерною ознакою якого є гігантські пухлинні клітини Рід — Березовського – Штернберга в лімфатичних вузлах. Якщо лімфома діагностується на ранніх стадіях, то у 90%-95% хворих хороший прогноз виживання, тому що хвороба добре піддається лікуванню хіміотерапією, променевою терапією або їх комбінацією.

Більш ніж у 90% випадків можливі тривалі до 20 років ремісії, що рівноцінно повному виліковуванню. І навіть на пізніх стадіях виявлення лімфоми у хворих є шанс на одужання.

В даний час завдяки високоточним методам діагностики та інтенсивній комбінованій терапії у багатьох онкохворих шанси на одужання є, і вони дуже навіть непогані: одужує більше 95% хворих. Життя триває! Вище ніс!

Джерело: HeadInsider