Міжнародна група вчених з Великобританії, США і Японії отримала експериментальний доказ того, що зараження хворобою Альцгеймера цілком ймовірно, зокрема, воно може бути наслідком медичних процедур. Про дослідження вчених, які отримали дані висновки, розповів журнал Nature.

Ідея про те, що хвороба Альцгеймера може бути заразною, не нова. У 2015 році представниками науки була висловлена гіпотеза про те, що таке зараження можливе в ході медичних процедур, наприклад, хірургічних операцій та ін’єкцій, в результаті яких в організм людини проникають ззовні бета-амілоїди – білкові сполуки, чиє скупчення в головному мозку вчені пов’язують з виникненням дегенеративних захворювань.

Міжнародний колектив науковців під керівництвом доктора Джона Коллинджа з Інституту пріонних захворювань Університетського коледжу Лондона здійснив дослідження, яке підтвердило: запропонована раніше гіпотеза про зараження хворобою Альцгемйреа шляхом проникнення молекул бета-амилоидов справедлива, заразитися хворобою альцгеймера дійсно можливо.

«Введений ззовні білок попередник бета-амілоїду (Amyloid precursor protein) може призвести до появи хвороби Альцгеймера», – констатували автори нової роботи.

В ході експериментів дослідники вводили мишам гормон росту людини з домішкою бета-амілоїду. Згодом у цих мишей в мозкових структурах виникли характерні бляшки, відсутні у тварин з контрольної групи. Автори дослідження переконані: дане відкриття посприяє певним змінам в хірургії. Хірургічні процедури повинні здійснюватися з урахуванням ризиків передачі бета-амілоїдів, підкреслюють фахівці.