Наскільки важлива щитовидна залоза для організму, ми розуміємо, коли маленький орган починає погано працювати. Наслідки варіюються від кучерявого волосся до безпліддя.

У багатьох випадках зміна настільки мала, що не викликає ніяких нарікань. Погана робота щитовидної залози часто виникають на етапах життя, коли рівень гормонів змінюється – під час статевого дозрівання, вагітності, менопаузи.

Симптоми збою щитовидної залози настільки різноманітні і неспецифічні, що схожі на інші захворювання. Навряд чи знайдеться “типова щитовидна залоза”.

Симптоми поганої роботи щитовидної залози

Зоб

“Якщо запас йоду занадто малий, щитовидна залоза намагається вивести його з крові якомога більше за рахунок збільшення в розмірах-виникає зоб. Це єдиний очевидний симптом нездорової щитовидки”, – пише видання Focus.

Втома або підвищена енергія

Захворювання щитовидної залози можуть мати помітний вплив на рівень енергії та настрій. Погана робота призводить до того, що люди відчувають втому, млявість і брак енергії. Концентрація, продуктивність, лібідо знижуються. Серцебиття сповільнюється. Може розвинутися депресія.

Надактивна щитовидка призводить до порушень сну, нервозності і дратівливості. Занепокоєння, тахікардія і перепади настрою є симптомами захворювання щитовидної залози.

Сприйняття температури

Для людей з недостатньою функцією характерно, що їм завжди холодно, вони тремтять, швидко замерзають. Гіперфункція має протилежний ефект: хворі насилу переносять спеку, швидко потіють.

Зміна ваги

Якщо вага тіла збільшується, але ви не їсте більше, або кілограми не йдуть на дієті, це може бути пов’язано з поганою роботою щитовидної залози.

Якщо щитовидка виробляє більше гормонів, ніж організм може обробити, людина худне, навіть якщо звички харчування залишаться незмінними.