Гречана каша за умови переносимості, а також риба певних видів увійшли в список з п’яти найкорисніших для організму людини продуктів, складений відомим дієтологом і ендокринологом Антоном Поляковим.

Дієтолог назвав п’ять найкорисніших продуктів, серед яких виділив білкову їжу, життєво необхідну організму. Найкращими джерелами білка поляків назвав рибу: конкретно, оселедець, скумбрію, горбушу. Сьомгу і форель лікар не став зараховувати до корисних – така риба вирощується штучно і часто містить антибіотики і добавки, що стимулюють її зростання.

Антон Поляков підкреслив важливість вживання різноманітних ягід-ці продукти насичені антиоксидантами, вітамінами, клітковиною і значно зміцнюють імунну систему. Крім того, серед найкорисніших він назвав горіхи: волоські, фундук, пекан, мигдаль. Їх поєднання білка і жирів найбільш оптимальне для організму.

Читайте також:  Нутриціолог перерахувала продукти, які допоможуть позбутися паразитів усередині організму

Для здоров’я також дуже важливі овочі та зелень. Однак дієтолог уточнив, що при відборі корисних продуктів харчування потрібно враховувати індивідуальні особливості. Він навів у приклад гречану кашу, яка цілком може бути продуктом щоденного споживання – за умови, що організм дозволяє.

“У когось каша всередині може все обволікати і покращувати травлення. У когось вона може викликати серйозні порушення в здоров’ї через непереносимість цього продукту або генетичної нестачі ферменту, необхідного для розщеплення того ж самого глютену”, – застеріг експерт.

Джерело: МедікФорум