Видужувати треба правильно! Дізнайтеся, як допомогти своєму малюкові швидко відновити здоров’я!

Коли ми говоримо про дитячі хвороби, то завжди акцентуємо увагу, на лікуванні. Але при цьому часто упускаємо, що не менш важливо знати, як правильно відновлювати здоров’я дитини після хвороби. Ваша дитина була хвора, але вже пішла на поправку. Гострий період пройшов. Тепер важливо зробити все можливе, щоб молодий організм якнайшвидше відновив свої сили.

Час відновного періоду залежить від тяжкості хвороби та її характеру. Якщо мова йде про грип або ГРВІ, то він зазвичай становить 1-2 тижні. У будь-якому випадку після гострого періоду хвороби обов’язково має пройти якийсь час, перш ніж ваш малюк знову відправиться в садок або школу.

Наслідки хвороби

Після хвороби часто спостерігаються зниження ваги, швидка стомлюваність і проблеми з утриманням уваги. Подібні симптоми характерні для дітей, які перенесли вірусні інфекції, хвороби травної системи, хвороби нирок. У міру одужання дитина стане більш рухливою і уважною, перестане втомлюватися і почне добре їсти. Але як допомогти організму швидше відновитися і при цьому не нашкодити надмірною опікою?

Увага на харчування!

З їжею в організм потрапляють всі необхідні для організму речовини, особливо потрібні в відновлювальний період. Тому від того, як ви будете годувати дитину, залежить дуже багато.

  • Легка їжа. Як під час хвороби, так і в період відновлення організму краще давати щадну їжу, яка легко засвоюється і не дає додаткового навантаження на травну систему.
  • Всі необхідні речовини. Обов’язково у складі їжі повинні бути вітаміни і мікроелементи. Слідкуйте, щоб меню було різноманітним і включало всі необхідні компоненти. У відновний період дитина повинна їсти овочі та фрукти як в сирому, так і у вареному або тушкованому вигляді.
  • Їжа в адекватних кількостях. У міру одужання апетит дитини буде поліпшуватися. І відповідно до цього потрібно збільшувати кількість їжі. Але не в якому разі не можна обгудовувати дитину з бажанням пошвидше надолужити згаяне. Після хвороби організму буде складно впоратися з великою кількістю їжі.

«Імунітет реагує на будь-який чужорідний білок, який надходить в організм. Система травлення при найменшому переїданні не в змозі розщепити зайвий білок. На неї покладається навантаження по нейтралізації зайвого білка. Таким чином, виходить, що переїдання – один із стимулів виникнення дефектів імунітету », – розповідає дитячий лікар Євген Комаровський.

Зверніть увагу на мікрофлору

Після хвороби може порушуватися робота кишечника, особливо ймовірно це, якщо дитина змушена була приймати антибіотики. Щоб нормалізувати її роботу, давайте її кисломолочні продукти, а також їжу, що містить клітковину. Можна застосовувати також спеціальні препарати, до складу яких входять корисні лактобактерії. Це допоможе позбутися від застійних процесів в кишечнику і відновити здорову мікрофлору, що в свою чергу сприятиме підвищенню імунітету.

Не менш важливий стан слизової носоглотки та її мікрофлора. Якщо ваша дитина перенесла ГРВІ чи грип, то мікрофлора дихальних шляхів постраждала. Щоб робота слизової носа і горла нормалізувалася, рекомендують робити полоскання та інгаляції з ромашкою, евкаліптом, календулою, деревієм, звіробоєм.

Гігієна + провітрювання

Під час одужання дуже важливо, щоб у приміщенні, де знаходиться малюк, був доступ свіжого повітря. Не забувайте провітрювати приміщення кілька разів на день по 15-30 хвилин.

Щоденне вологе прибирання в кімнаті видужуючого – необхідний захід, адже пил дратівливо діє на дихальну систему. До того ж в пилу скупчуються хвороботворні бактерії і віруси.

Поступово збільшуйте фізичну активність

Зазвичай діти люблять рухатися. Якщо дитина не лежить з високою температурою в ліжку, вона завжди готова гратися і бігати. І якщо під час високої температури рух потрібно обмежувати, то у відновний період ворушитися можна і потрібно. Можна зробити з малюком разом зарядку, помахати руками, зробити дихальну гімнастику.

Але якщо ваша дитина займається в якійсь спортивній секції, то відвідування її поки варто відкласти. Серйозні навантаження відразу після хвороби їй не потрібні.

Крім того рухова активність у відновний період може бути обмежена за показаннями лікаря при деяких хворобах.

Прогулянки на свіжому повітрі

Якщо малюк досить зміцнів після хвороби, виходьте на прогулянку. Можна пограти з ним в м’яч або іншу рухливу гру, але обов’язково важливо стежити, щоб дитина не пітніла.

Людні місця – не для вас!

Поки організм дитини не відновився, він досить ранимий, і з легкістю може підхопити будь-яку інфекцію. Тому від відвідування людних місць краще утриматися.

Одужуйте правильно. Допомагайте своїй дитині відновити сили і бути знову здоровою!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІД ЗАСТУДИ ДОПОМОЖУТЬ ІНГАЛЯЦІЇ

ЗАСТУДА ПРОЙШЛА, КАШЕЛЬ ЗАЛИШИВСЯ

ЯК ШВИДКО СПРАВИТИСЯ З ЗАСТУДОЮ