Симптоми раку кишківника часто зменшуються, як і інші стани, зі змінами в звичках до туалету і навіть болем в животі, яку пов’язують з такими речами, як стрес або синдром роздратованого кишківника (СРК). Але є ключові симптоми, про які слід знати, і часові рамки, коли Вам слід поговорити з лікарем.

Коли ви думаєте про рак, ви можете подумати про те, що людина повинна погано себе почувати, відчувати сильний біль. Однак такі види раку, як рак кишківника, можуть залишатися непоміченими протягом декількох місяців, проявляючись більш легкими симптомами, які ви не можете асоціювати з таким серйозним захворюванням, передає Express.

Рак кишківника – це загальний термін для раку, який починається в товстій кишці, але в залежності від того, де він починається, його можна назвати раком прямої або товстої кишки.

За даними NHS, більшість людей з діагнозом раку кишківника старше 60 років. Є й інші фактори ризику, в тому числі надмірна вага, дієта з високим вмістом червоного або переробленого м’яса, вживання алкоголю і куріння.

Сімейний анамнез також може бути ризиком, оскільки якщо у вас є близький родич – наприклад, мати, батько, брат або сестра – у якого розвинувся рак кишківника у віці до 50 років, ви піддаєтеся більш високому ризику розвитку цього стану протягом усього життя.

Отже, які симптоми Вам слід знати і коли слід поговорити зі своїм лікарем?

За даними NHS, більше 90 відсотків людей з раком кишечника мають одну з наступних комбінацій симптомів:

  • стійка зміна звички кишечника – більш часте сечовипускання, з більш рідким і рідким випорожненнями, а іноді і з болем в животі (животі)
  • кров у фекаліях без інших симптомів (геморой)
  • біль у животі, дискомфорт або здуття живота, завжди викликані прийомом їжі
  • незрозуміла втрата ваги
  • сильна втома без очевидної причини
  • біль або ущільнення в животі