Якщо ви страждаєте від перепадів настрою, схильні до застуд і грипу або не можете схуднути, це може говорити про дисбаланс в кишкових бактерій, який викликається повсякденними звичками. Про те, що руйнує здорову кишкову флору, а разом з нею загальне здоров’я людини, пише портал UkrHealth.

Існує тісний зв’язок між станом бактерій в кишечнику і проблемами зі здоров’ям. Мікроорганізми в нашому кишечнику виділяють всі види хімічних речовин, що впливають на роботу розуму і тіла. При цьому багато наші звички можуть негативно вплинути на кишковий біом, привести до виснаження хороших бактерій і процвітання шкідливих, і з погіршенням мікробіоти провокувати погіршення здоров’я.

Їжа ночами. Більш тривалі перерви між прийомами їжі допомагають травному тракту «перезавантажитися» і відновитися. Якщо ж навіть за період нічного сну людина піднімається з ліжка і йде до холодильника чим-небудь перекусити, або їсть перед сном, який виявляється занадто коротким, це може привести до порушення природного балансу кишкової флори.

Читайте також:  2 ознаки на тілі, які сигналізують про значний дефіцит вітаміну В9

Використання рідин для полоскання рота. Всілякі комерційні ополіскувачі для порожнини рота містять сильнодіючі речовини, які руйнують природну мікрофлору в роті. Це, в свою чергу, може несприятливо відбитися на кишковому мікробіомі, тому що вони безпосередньо впливають один на одного. Щоб впоратися з неприємним запахом з рота, краще відмовтеся від куріння і алкоголю, які виснажують здорову флору порожнини рота, а також полоскати рот солоною водою – це запобігає накопиченн. патогенних бактерій. Ще один спосіб впоратися з неприємним запахом з рота – пити зелений чай.

Тривале сидіння. У людини, що сидить весь день, спочатку в автомобілі, а потім за робочим столом, страждає не тільки постава. Рух запускає жирні кислоти з коротким ланцюгом, які служать харчуванням здоровим бактерій кишечника і сприяють їх розмноженню. Малорухливість, в свою чергу, підвищує ризик розвитку синдрому розладу кишечника та інших проблем з цим органом.

Читайте також:  Ці продукти з високим вмістом вуглеводів не змусять вас погладшати

Жувальна гумка. Ви можете подумати, що жуйка – це швидкий спосіб освіжити дихання або навіть позбутися від нападів голоду, але звичка жувати гумку може зруйнувати нормальне виробництво травних соків. У момент жування шлунок отримує сигнал, що спонукає його виділяти травні соки, але якщо йому виявляється нічого перетравлювати, це погано позначається на кишкових бактеріях. При цьому можуть посилюватися здуття живота і симптоми синдрому розладу кишечника.

Перевірка соціальних медіа в ліжку. Така звичка згубно впливає на режим сну, а разом з цим – і на стан кишечника. Дослідження показують, що повноцінний нічний відпочинок корисний для оздоровлення кишкової мікрофлори, а люди, які погано сплять, частіше страждають від кишкових розладів.

Читайте також:  Як скинути вагу за допомогою яєць

Їсти одне і те ж кожен день. Раціон повинен бути різноманітним, оскільки різні колекції корисних кишкових бактерій процвітають і ростуть на різних продуктах. Одноманітне і тим більше убоге харчування веде до дисбалансу в біомі кишечника.