Якщо ви страждаєте від перепадів настрою, схильні до застуд і грипу або не можете схуднути, це може говорити про дисбаланс в кишкових бактерій, який викликається повсякденними звичками. Про те, що руйнує здорову кишкову флору, а разом з нею загальне здоров’я людини, пише портал UkrHealth.

Існує тісний зв’язок між станом бактерій в кишечнику і проблемами зі здоров’ям. Мікроорганізми в нашому кишечнику виділяють всі види хімічних речовин, що впливають на роботу розуму і тіла. При цьому багато наші звички можуть негативно вплинути на кишковий біом, привести до виснаження хороших бактерій і процвітання шкідливих, і з погіршенням мікробіоти провокувати погіршення здоров’я.

Їжа ночами. Більш тривалі перерви між прийомами їжі допомагають травному тракту «перезавантажитися» і відновитися. Якщо ж навіть за період нічного сну людина піднімається з ліжка і йде до холодильника чим-небудь перекусити, або їсть перед сном, який виявляється занадто коротким, це може привести до порушення природного балансу кишкової флори.

Використання рідин для полоскання рота. Всілякі комерційні ополіскувачі для порожнини рота містять сильнодіючі речовини, які руйнують природну мікрофлору в роті. Це, в свою чергу, може несприятливо відбитися на кишковому мікробіомі, тому що вони безпосередньо впливають один на одного. Щоб впоратися з неприємним запахом з рота, краще відмовтеся від куріння і алкоголю, які виснажують здорову флору порожнини рота, а також полоскати рот солоною водою – це запобігає накопиченн. патогенних бактерій. Ще один спосіб впоратися з неприємним запахом з рота – пити зелений чай.

Тривале сидіння. У людини, що сидить весь день, спочатку в автомобілі, а потім за робочим столом, страждає не тільки постава. Рух запускає жирні кислоти з коротким ланцюгом, які служать харчуванням здоровим бактерій кишечника і сприяють їх розмноженню. Малорухливість, в свою чергу, підвищує ризик розвитку синдрому розладу кишечника та інших проблем з цим органом.

Жувальна гумка. Ви можете подумати, що жуйка – це швидкий спосіб освіжити дихання або навіть позбутися від нападів голоду, але звичка жувати гумку може зруйнувати нормальне виробництво травних соків. У момент жування шлунок отримує сигнал, що спонукає його виділяти травні соки, але якщо йому виявляється нічого перетравлювати, це погано позначається на кишкових бактеріях. При цьому можуть посилюватися здуття живота і симптоми синдрому розладу кишечника.

Перевірка соціальних медіа в ліжку. Така звичка згубно впливає на режим сну, а разом з цим – і на стан кишечника. Дослідження показують, що повноцінний нічний відпочинок корисний для оздоровлення кишкової мікрофлори, а люди, які погано сплять, частіше страждають від кишкових розладів.

Їсти одне і те ж кожен день. Раціон повинен бути різноманітним, оскільки різні колекції корисних кишкових бактерій процвітають і ростуть на різних продуктах. Одноманітне і тим більше убоге харчування веде до дисбалансу в біомі кишечника.