Фінські вчені виявили, що до розвитку хвороби Паркінсона може призводити прийом антибіотиків, а сама хвороба може виникати в кишечнику задовго до прояву типових симптомів.

Вираз «хвороба Паркінсона» асоціюється у багатьох з літніми людьми, які трусяться. Однак до появи тремтіння на розвиток цієї недуги можуть вказувати інші симптоми, котрі іноді проявляються за роки до діагнозу.

Запор. Про недавнє дослідження фінських фахівців писав журнал Medical Xpress. Дослідники констатували, що використання популярних сьогодні антибіотиків (наприклад, тетрацикліну, сульфонамідів, протигрибкових препаратів) може впливати на виникнення хвороби Паркінсона ще за 10-15 років до появи її характерних ознак. За словами вчених, запор, синдром роздратованого кишечника і запальне захворювання кишечника, що виникають у зв’язку з прийомом антибіотиків, говорять про підвищений ризик розвитку хвороби Паркінсона.

«У значної частини людей, які страждають від хвороби Паркінсона, патологія може виникати в кишечнику за роки до прояву симптомів. У хворих Паркінсоном кишкова мікрофлора аномальна, і до цього, як ми вважаємо, може мати відношення прийом деяких поширених антибіотиків», – повідомив глава дослідницької групи Філіп Шеперьянс.

Деякі медики вважають, що запор, розвивається у дорослої людини, може бути одним з ранніх ознак хвороби Паркінсона, що виникають за 20 років до постановки діагнозу.

Втрата нюху. Люди, яким діагностують «хвороба Паркінсона», часто згадують, що за кілька років до того, як у них виникли тремор або інші проблеми з руховою активністю, у них відбувалися зміни в нюх, пов’язані з втратою здатності відчувати якісь запахи. Родич автора статті теж страждає від хвороби Паркінсона. Однією з ознак, які дозволили її запідозрити, став той факт, що людина перестав сприймати запах часнику.

Неспокійні ночі. Існує така медична проблема, як порушення фази швидкого сну, діагностувати яку можна тільки за допомогою спеціального дослідження. Зовні дане порушення проявляється як вкрай неспокійний сон – люди стогнуть і кричать уві сні, метушаться в ліжку, падають з ліжка, іноді навіть завдають шкоди собі або сплячому поруч партнеру, хоча при пробудженні цього абсолютно не пам’ятають. Сновидіння таких людей часто тривожні і неприємні.

Наявність такого порушення також вказує на підвищений ризик хвороби Паркінсона. Якщо воно виникає у дорослої людини, хвороба може розвинутися протягом 10 років після цього.

Тривога і депресія. Підвищене занепокоєння і депресивність, крім звичайних злетів і падінь повсякденному житті, є однією з найбільших проблем, про які повідомляють люди з хворобою Паркінсона. Багато з цих пацієнтів кажуть, що для них ці психічні зміни стали навіть більш важким випробуванням, ніж зміни в руховій активності. Вчені вважають, що це може бути пов’язано зі змінами балансу хімічної активності в мозку людини, і подібні зміни починаються приблизно за 10 років до того, як ставиться діагноз про паркінсонізм.

Інші симптоми хвороби Паркінсона

Ознаки хвороби Паркінсона діляться на дві категорії: моторні і немоторні. До моторних відносяться:

 • тремор,
 • м’язова жорсткість,
 • повільність.
  Немоторні ознаки:

 • біль,
 • втома,
 • низький кров’яний тиск,
 • проблеми з сечовим міхуром і кишечником,
 • пітливість,
 • сонливість,
 • труднощі з ковтанням і поганий контроль слини,
 • проблеми мови.