Населення “блакитних зон” значною мірою сприяло дослідженню довголіття, підкреслюючи, які продукти харчування найбільш широко споживаються довгожителями.

За словами дослідника National Geographic Дена Бюттнера, з 10 продуктів, рекомендованих для довголіття, половина може належати до сімейства бобових, передає Express. Сочевиця, соєві боби, арахіс, нут і чорна квасоля можуть входити в число основних харчових продуктів.

Бюттнер зробив це відкриття після того, як відправився на пошуки ключових секретів способу життя, що забезпечують довголіття. Його дослідження охоплюють всю територію блакитної зони, в якій проживає одна з найбільших популяцій довгожителів.

Бюттнер приписав бобам ефекти довголіття під час свого перебування на Сардинії, Каліфорнії та Коста-Ріці. Довгожителі Сардинії поєднували боби і нут з помідорами, чаєм з розторопші і вином, в той час як каліфорнійці воліли поєднувати боби з лососем і авокадо.

Ці результати були підтверджені дослідженням, проведеному за участю людей старше 70 років, яке показало, що на кожні дві столові ложки з’їдених бобів люди знижували ризик смерті на 8%.

Інші дослідження показали, що шкаралупа чорних бобів містить в 40 разів більше антиоксидантів, ніж їх білі аналоги. Багато з цих харчових сполук знижують ризик серцево-судинних ускладнень, таких як серцевий напад.