З ними можна справитися, якщо гуляти і їсти більше продуктів, багатих вітаміном D.

Восени ми стаємо більш сприйнятливими не тільки до простуд: через більш короткий світловий день, а також холодної погоди ми менше часу проводимо на вулиці і отримуємо менше сонячного світла. А разом з ним — і вітаміну D, який необхідний для багатьох важливих процесів в нашому організмі. Зверніть увагу, ці осінні нездужання можуть попереджати про те, що у вас формується дефіцит вітаміну D і саме час вжити заходів.

Почуття пригніченості і туги

Осіння хандра? Поганий настрій? Туга, депресивні думки і рівень енергії, що впав майже до нуля? Все це може бути викликано нестачею вітаміну D: дослідження, опубліковане в Американському журналі геріатричної психіатрії, показало, що люди з більш низьким рівнем вітаміну D в 10 разів більше схильні до депресії, ніж ті, хто отримує достатньо «сонячного вітаміну».

Зайва вага

Сонячне світло допомагає нашому тілу виробляти важливий живильний оксид азоту, який забезпечує безперебійний обмін речовин і перешкоджає переїданню. Дослідження, опубліковане в журналі «Діабет», показало, що вплив ультрафіолетових променів може уповільнити збільшення ваги і навіть запобігти розвитку діабету.

Підвищений ризик раку і хвороб серця

Чим більше часу ми проводимо в приміщенні, тим вище наш ризик захворіти на рак молочної залози, простати або серцево-судинними захворюваннями. Так, дослідження Гарвардської школи громадської охорони здоров’я підтвердило, що у людей з дефіцитом вітаміну D, викликаним нестачею сонячного світла, ймовірність розвитку серцевих захворювань зростає вдвічі. Профілактика: щоденна 15-хвилинна прогулянка. Або, якщо день недостатньо сонячний — раціон, посилений продуктами з високим вмістом вітаміну D.

Болі в кістках

Болі в кістках і м’язах, що нагадують артроз, теж можуть з’являтися з-за нестачі сонячного світла і вітаміну D. Справа в тому, що «сонячний» вітамін необхідний для правильного засвоєння колагену і кальцію: без нього ці корисні речовини, на жаль, практично марні. З цієї причини восени і взимку, коли не вистачає сонця або занадто холодно, щоб виходити на звичайну прогулянку, літні люди можуть відчувати сильні болі в кістках або м’язах.

Погіршення сну

Якщо ми отримуємо недостатньо сонячного світла вдень, ми гірше спимо вночі: вітамін D необхідний для регулювання циркадних ритмів. А от проведення великої кількості часу при штучному освітленні або роботі за комп’ютером може ці ритми серйозно порушити і призвести до розвитку безсоння.

Підвищене потовиділення

Здавалося б, осінь-недостатньо жаркий сезон, щоб ми страждали від зайвої пітливості. Але дефіцит вітаміну D, особливо на самому початку, призводить до підвищеного потовиділення — навіть якщо температура тіла в нормі і ми не відчуваємо додаткових навантажень. Так що, якщо ви помітили, що стали потіти більше звичайного, саме час перевірити рівень вітаміну D в крові.