Широко відомо, що смажена їжа, особливо м’ясо, не надають підтримки здоров’ю людини. Нещодавно стало ясно, що такий продукт може призвести до серйозних наслідків.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Гарвардського університету. Вони задіяли у випробуваннях більш ніж 100 тисяч чоловік. Вони виміряли в учасників експерименту артеріальний тиск, а також дізналися, як саме добровольці готували їжу.

Як правило, учасники дослідження споживали яловичину, птицю або рибу. Виявилося, що люди, які любили їсти м’ясо, приготоване на відкритому вогні, грилі або просто сильно підсмажене, частіше за інших страждали від гіпертонії. Американські вчені заявили, що проблема зустрічається у таких людей на 15 відсотків частіше.

Читайте також:  Випадання волосся і не тільки: експерт пояснив небезпеку потрапляння під дощ

Так, люди, які з’їдали більше 15 порцій смаженого м’яса на місяць, на 17 відсотків частіше стикалися з гіпертонією, ніж ті, хто їв смажене м’ясо не більше чотирьох разів на місяць.

Вчені вважають, що такі результати можуть бути пов’язані з тим, що у м’ясі є особливі хімічні сполуки — гетероциклічні ароматичні аміни. Вони виникають в м’ясі при впливі високих температур, після чого збільшують артеріальний тиск. Тим самим виникає ймовірність передчасної смерті.

Джерело: 7mednews