Ми живемо у світі, де кількість захворювань печінки та ускладнень від них неухильно зростає. Чи можна природним чином очистити печінку? Ви знаєте, як це можна зробити?

Ця невтішна статистика обумовлена багатьма факторами, серед них безперервний вплив токсинів, що потрапляють в печінку через воду, повітря та їжу.

Інший шлях, яким ці токсини можуть проникати в наш організм — це пестициди, які розпорошуються на сільськогосподарські культури, які ми їмо.

Більшість з цих речовин негативно впливають на печінку, яка є найбільшою залозою в організмі. Важливо розуміти, що без неї людина не зможе жити.

Тому так важливо зберегти цей орган здоровим, щоб уникнути ускладнень, що призводять до смерті.

1. Буряк

Буряк є багатим джерелом енергії та поживних речовин для нашого організму.

Її червоний колір нагадує колір крові, здається, що сама природа посилає вам повідомлення про те, що буряк чудово очищає кров.

Що стосується печінки, буряк допомагає очистити її і налагодити правильну роботу цього органу, покращує засвоєння поживних речовин.

Буряк багатий антиоксидантами і важливими живильними речовинами. Вона містить вітамін В, клітковину (пектин), залізо і бетаїн.

Пектин це розчинна клітковина, вона добре відома своїми очисними властивостями і здатністю викликати почуття насичення навіть після невеликої кількості їжі.

Читайте також:  Названо 7 продуктів, які зміцнять ваш кишечник

Клітковини і поживні речовини буряків допомагають організму позбавитися від токсинів, які часто затримуються у нашій печінці.
Все це робить буряк одним з кращих овочів для того, щоб природним чином очистити печінку.

2. Часник

Часник є ще одним продуктом, який допоможе вам очистити печінку природним шляхом. Він багатий аліцином і селеном. Ці два потужних поживних речовини позитивно впливають на печінку і кров, очищаючи їх.

Селен є мінералом, що сприяє природної детоксикації, в той час як аліцин допомагає боротися з агентами, які атакують нашу імунну систему.

Ці дві властивості часнику допомагають полегшити навантаження на печінку. Часник також активує ферменти печінки, які допомагають у виведенні токсинів і покращують травлення загалом.

Наша рекомендація полягає в тому, щоб ви вживали свіжий часник замість комерційних версій цього продукту, екстракту або в порошку.

3. Сочевиця

Сочевиця дуже корисна для печінки, тому що вона багата клітковиною, яка допомагає в процесі очищення організму, а також є природним джерелом рослинного білка.

Надлишок тваринного білка може бути важко засвоїти. Тому, рослинний білок є ідеальним вибором для того, щоб природним чином очистити печінку.

Читайте також:  Названо несподіваний фактор ризику розвитку деменції

Сочевиця також є одним з найлегших для засвоєння бобових, так що вашому організму буде легше отримати з неї необхідні поживні речовини.

При приготуванні їжі, спробуйте комбінувати його з іншими продуктами, які також є гарною альтернативою для детоксикації печінки.

4. Цибуля допоможе природним чином очистити печінку

Як і часник, цибуля також багатий аліцином, який служить для очищення печінки і шлунково-кишкового тракту.

Він також містить калій, клітковину, фітонутрієнти та флавоноїди, які допомагають нашому організму виконувати свої основні функції.

Так що не дивно, що цибуля є поширеним інгредієнтом у лікарських рецептах.

Якщо ви зазвичай не їсте цибулю з-за її специфічного запаху і смаку, комбінуйте її з іншими інгредієнтами, які нейтралізують їх.

Щоб запобігти розлад шлунка, намагайтеся їсти приготовану цибулю. Хорошим варіантом є цибульний суп, який ви можете включати в свій раціон один раз в тиждень.

5. Батат

Солодка картопля, як і морква, багата каротином. Це природна протизапальна речовина дуже важлива для нашого організму. Після обробки в печінці, бета-каротин перетворюється на вітамін А.

Читайте також:  Дієтолог розкрила 2 простих трюки, які допоможуть схуднути

Важливо намагатися отримувати вітамін А з продуктів, багатих бета-каротином, замість хімічних харчових добавок.

Хоча добавки є досить поширеними і недорогими, вони можуть містити токсичні для печінки хімічних речовини, які задіяні у виробництві цих таблеток.

Солодка картопля і інші подібні продукти не викликають отруєння печінки, крім того, вони забезпечують нас клітковиною і вітаміном С.

6. Цитрусові

Цитрусові містять велику кількість вітаміну С. Він сприяє детоксикації печінки, перетворюючи токсичні речовини в сполуки, які можуть бути легко перероблені організмом.

Для того, щоб ваша печінка почувала себе добре, радимо вам їсти цитрусові кожен день.

Таким чином, замість того, щоб турбуватися про очищення печінки щотижня або щомісяця, ви будете робити це поступово.

Правильне харчування необхідно для того, щоб очистити вашу печінку

Хоча цей список продуктів допоможе вам зберегти здоров’я печінки, дуже важливо доповнювати їх вживання правильним способом життя. Отже, слідуйте цим трьом правилам:

  1. Вживайте тільки натуральні продукти
  2. Готуйте їжу з низьким вмістом жиру і солі
  3. Пийте достатню кількість води протягом дня

Не забувайте про те, що печінка є органом, відповідальним за виведення токсинів з нашого тіла, але її можливості обмежені.