Вчені з Гарвардського університету виявили, що звичайна ходьба може грати роль захисного засобу щодо раку шлунка. Регулярні фізичні вправи – тим більше.

Дослідники заявили про те, що щоденні фізичні навантаження запобігають активності маркерів запалення, що беруть участь в появі злоякісних пухлин шлунка. Тим, хто не може викроїти час на щоденний спорт, потрібно хоча б просто намагатися частіше ходити пішки.

«Мінімальна фізична активність все одно ефективна: наприклад ходьба протягом 2-3 годин в тиждень також зменшує ймовірність розвитку раку шлунка», – зазначили вчені.

Згідно з їх розрахунками, щоденні пробіжки або вправи знижують ризик цього виду раку на 30-40%. Непогано, якщо врахувати, що біг і ходьба – задоволення абсолютно безкоштовні.

До речі, вченими з Університету Макгілла було виявлено, що нетривала, але регулярна фізична активність покращує і когнітивні здібності. Виявилося, що всього 15 хвилин фізичних вправ достатньо для того, щоб у людини покращився процес запам’ятовування нових знань. За словами дослідників, фізичні вправи звільняють ресурси мозку, які використовуються організмом для більш якісного оволодіння новими навичками.

Джерело: МедікФорум