Мінятися ніколи не пізно, тим більше, що радикальні зміни в способі життя не потрібні. Медики пропонують слідувати простим звичкам, які можуть зробити всіх нас більш здоровими.

Намагатися частіше ходити по сходах. Людям, які живуть не дуже високо, краще доходити до своїх квартир пішки, а не їздити на ліфті. Це ж правило поширюється на торгові центри та установи з ескалаторами і ліфтами. Ходити пішки по сходах дуже корисно для серця і судин – це діє на них як зміцнююче тренування.

З’їдати на обід помідор. Дієтологи радять ретельно контролювати обідні гарніри, не захоплюватися картопляним пюре, макаронами і рисом (в першу чергу при сидячих професій). Але багатьом людям важко відмовитися від звичної їжі. Спробуйте взяти за правило з’їдати на обід додаткову порцію вітамінів і вживати хоча б один овоч. Американські вчені з Університету Тафтса в Бостоні встановили, що включивши в свою їжу томати, можна знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 26 %.

Читайте також:  Чому таблетки не допомагають: найчастіші помилки при прийомі ліків

Солити і цукрувати менше, ніж зазвичай. Подумайте, скільки сумарно ви почнете їсти менше солі і цукру, якщо щодня будете потроху урізати ті дози, якими зазвичай користувалися.

Не чіпати обличчя. Ще одна звичка, яка зміцнює здоров’я, не вимагаючи абсолютно ніяких витрат. Віруси і бактерії постійно «перебігають» з рук. Переставши чіпати обличчя, ви почнете менше хворіти.

Прибирати гаджети. Спробуйте також відмовитися від використання гаджетів безпосередньо перед сном. Телефон змушує спати, надмірно активізуючи мозок, навіть якщо ви в цей момент лежите в ліжку в розслабленій позі. Синє світло від екрану пригнічує вироблення мелатоніну, гормону сну. У людей, які читають смартфон перед нічним відпочинком, зсуваються фази сну, і в результаті вони не висипаються.

Читайте також:  Чи так корисний щавель, як прийнято вважати

Розслаблювати. Стрес накопичується в організмі. Якщо від нього не позбавлятися щодня, одного разу може статися “вибух”. Займайтеся йогою або медитуйте протягом 10-20 хвилин. Якщо не знаєте як, просто посидьте в тихому місці і глибоко подихайте. Зробіть вдих на рахунок до чотирьох, затримайте дихання і так само повільно видихайте. Зробіть це кілька разів, зосередившись на своєму диханні. Ви не помітите, як свідомість ненадовго відключиться від проблем.

Джерело: МедікФорум