Вагітність після 30 років зараз ні для кого не новина. Хоча ще 100 років тому такі жінки вважалися старородящими. Думка щодо пізньої вагітності істотно змінилася. Плюси і мінуси пізніх пологів розберемо в нашому матеріалі.

Вік не є перешкодою

Зараз в середньому мамою вперше стають до 35 років. Але є й ті, хто народжують первістка старше цього віку. Причому показники в останні роки зростають. А ось число тих, хто народжує в молодому віці повільно, але вірно знижується.

У минулому старородящими називали після 26-27 років. Сьогодні ж таке найменування для жінок з пізніми пологами не вважається коректним. Жінок, які народжують за 35, називають віковими вагітними. Не рідкість, коли первістка народжують навіть в 40 або 50 років.

Читайте також:  Читання книг продовжує життя, якщо стає щоденною звичкою

Вагітність

В Україні найбільш дорослими вагітними визнані ті, хто народив в 56-57 років. При цьому неминучі зміни в репродуктивній системі починаються вже після 30-35 років. Правда, немає необхідності в такому випадку терміново народжувати в молодості. Поки яєчники працюють, дозрівають яйцеклітини, можливе зачаття і народження дітей. Є багато прикладів, що народили в пізньому віці, і ніхто від цього не постраждав.

Причини пізніх пологів

За статистикою, жінки стали частіше народжувати після 30 років. Це найчастіший вік, так як жінки вже побудували кар’єру, отримали освіту. Є також такі чинники, як доступність різних видів контрацепції, високому рівні медицини, поява допоміжних репродуктивних технологій. При цьому медики і вчені не так оптимістичні в питаннях пізніх пологів.

Читайте також:  Ранні симптоми деменції: перші труднощі виявляються при кип'ятінні чайника

Плюси пізніх пологів

До того часу, коли жінка народжує в пізньому віці, у неї вже, як правило, є освіта, побудована кар’єра. Часто є житло, а бабусі і дідусі ще здатні няньчитися з дитиною. Плани на майбутнє стають більш певними. У цьому віці батьки здатні дати багато дитині.

В 30-40 років жінка, як правило, сповнена енергії. У неї є сили, а що найголовніше – вона більш відповідально ставиться до материнства.

Рівні фолікулостимулюючого гормону зростають з віком. У цьому віці багато шансом зачати близнюків або двійню.

Мінуси пізніх пологів

Не варто заперечувати, що організм поступово старіє. Якість яйцеклітин буде поступово знижуватися після того, як стукнуло 30. Шанси на вагітність вже не такі високі, як в 20 років. А після 35 років вони будуть тільки знижуватися.

Читайте також:  Прості та несподівані фактори, які допомагають жити довше

Загроза викидня у віці після 35 років стає вище. Також високі ризики вагітності, що завмерла, хромосомних патологій і вад розвитку плода.

Крім того, існує ризик розвитку безлічі ускладнень гестації, таких як позаматкова вагітність, передлежання плаценти, народження дітей з низькою вагою при народженні і передчасні пологи. Підвищений ризик гестаційного діабету, аномального набору ваги, еклампії, пізніх гестозів.

А нерідко в пізньому віці пологи завершуються за допомогою кесарів розтину. Можливі ускладнення.

Але все це не означає, що після 35-40 років жінка не може народити здорову дитину. Важливо відповідально поставитися до планування, відвідувати лікаря, проходити обстеження і слідувати порадам лікаря.

Джерело: МедікФорум