Якою б суворою не була ваша дієта і яким легким – раціон, ні в якому разі не можна повністю відмовлятися від жирів. Ви здивуєтеся, але з жирними продуктами навіть худнеться швидше!

Здоров’я, гарна фігура, енергія — для всього цього нашому організму необхідні корисні жири. Мононенасичені, з високим вмістом омега-3 — їх варто їсти якомога частіше, в ідеалі — кожен день. Ми відібрали продукти, в складі яких особливо багато корисних жирів – швидше додавайте їх в свій раціон!

Лосось

Нежирний білок і здоровий мононенасичений жир — практично ідеальне поєднання, яке робить лосось ефективним засобом боротьби з запальними процесами у внутрішніх органах, а також хронічними захворюваннями. Одна-дві порції цієї корисної риби в тиждень-те, що треба для здоров’я і довголіття.

Сир

Всього кілька порцій сиру в тиждень здатні майже вдвічі знизити ризик інсульту та інфаркту — це результати недавнього дослідження. Головне, стежте за тим, щоб сир був зроблений з натурального жирного молока без додавання рослинних жирів. А якщо їсти сир разом з оливками або маслинами, вийде подвійна користь!

Оливкова олія

Оливкова олія — головний інгредієнт середземноморського раціону, який був визнаний найбільш підходящим для збереження здоров’я і підвищення шансів на довголіття. Головне, про що важливо пам’ятати: це “холодна” олія, чиї корисні властивості повністю губляться при нагріванні. Додавайте її до салатів, намазок або просто змащуйте нею підсушений або смажений хліб — і їжте кожен день. Ваше серце буде вам вдячне.

Темний шоколад

А от якщо потрібно вибирати самий здоровий десерт, то темний шоколад обставить всіх конкурентів ще в півфіналі: він корисний для обміну речовин, знімає стрес, допомагає боротися зі старінням і навіть захищає мозок від когнітивних порушень. А ще в темному шоколаді багато корисних жирів. Головне пам’ятати: потрібно вибирати шоколад з високим вмістом какао і низьким — цукру, а також не дуже захоплюватися.

Грецький йогурт

Найпростіший спосіб отримати необхідну порцію корисних ненасичених жирів, а ще кальцію і білка — з’їсти грецький йогурт (несолодкий натуральний). Не продукт, а просто подарунок!