Серцева недостатність – одне з найпоширеніших порушень в діяльності міокарда. Її поява може стати провокуючим фактором інших, більш серйозних патологій, наприклад, інфаркту та інсульту. Проблема в тому, що багато людей часто не розуміють, що пережиті ними нездужання – це симптоми серцевої недостатності.

Медики розповіли про те, які сигнали організму свідчать про серцеву недостатність, яка розвивається.

Брак повітря. Якщо відчуття нестачі повітря виникає в процесі звичних справ, які раніше не створювали проблем, краще звернутися за обстеженням до кардіолога. Подібне відчуття може бути пов’язано зі зниженням здатності серця прокачувати кров – це характерний симптом серцевої недостатності.

Читайте також:  Вчені сформулювали сім простих правил довгого здорового життя

Збільшення розміру ноги. Думаєте, що взуття стало тісним з-за того, що було випито занадто багато рідини? Чому ж організм від неї не позбувся? Лікарі попереджають: причиною затримки рідини в організмі якраз дуже часто бувають проблеми з серцем.

Дивний кашель. Кашель, який “прокидається” в лежачому положенні, під час нічного сну, може бути симптомом набряку легенів, викликаного накопиченням рідини в легенях через недостатню роботу серця.

Втома. У разі серцевої недостатності міокард не може забезпечити доставку крові до всіх ділянок тіла – основна частина кровотоку йде в головні органи, перш за все, в мозок. М’язи ніг і рук недоотримують крові, тому навіть посильна фізична активність може викликати сильну втому.

Читайте також:  Названі продукти, які не потрібно їсти людям із проблемною щитовидною залозою

Зниклий апетит. На тлі серцевої недостатності слабшає кровопостачання органів травної системи. Як підсумок, пропадає апетит. Також може виникати відчуття нудоти.

Прискорене серцебиття. Воно виникає із-за спроб організму компенсувати зниження здатності серця до перекачування крові. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо відчуваєте, що серце починає битися, а пульс частішає, хоча збільшення фізичного навантаження немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 ФАКТОРІВ ЗДОРОВ’Я СЕРЦЯ І СУДИН