Лікар-дієтолог Олена Соломатіна назвала шкідливу кількість чашок чаю, що вживається за день – більше чотирьох. Кофеїн, що міститься в напої може негативно вплинути на організм, якщо буде отриманий з надлишком, попередила медикиня.

Чай містить багато цінних для здоров’я компонентів, проте пити його в кількості, що перевершує чотири чашки за день, не варто. Контролювати його обсяг потрібно так само, як і у кави, зазначила лікар в інтерв’ю радіостанції «Говорить Москва».

“Чай – напій вельми корисний, практично не має обмежень. Але людям з підвищеною нервовою збудливістю багато чаю пити не варто, особливо міцно завареного”, – заявила Соломатіна.

Вона нагадала, що особливо високою концентрацією кофеїну володіє зелений чай – його пити, не рахуючи чашки, може бути особливо шкідливим. Це потрібно пам’ятати в першу чергу людям з підвищеним тиском, психічними розладами, проблемами сну. При подібних порушеннях класичним чаїв і кави краще віддати перевагу трав’яні напої, сказала лікарка.

“Наприклад, на ніч корисно пити ромашковий чай, а в сезон застуд – напої з шипшини або женьшеню, обліпихи, імбиру”, – підказала дієтологиня.

Любителям чаю експертка нагадала, що чай має сечогінний ефект – це ще одна причина того, чому його шкідливо пити багато. Так само, як у випадку кави, після чаю слід вживати чисту воду, пояснила лікарка.

Щоб зберегти корисні речовини чаю по максимуму, слід заварювати його не окропом, а гарячою водою, уточнила медикиня.