У 40 років життя тільки починається – так нехай воно буде здоровим, енергійним і щасливим!

Після 40 років жіночий організм вимагає особливої турботи: починається підготовка до менопаузи, поступово знижується рівень жіночих гормонів, які допомагають регулювати не тільки здатність до зачаття і виношування дитини, але і здоров’я багатьох внутрішніх органів. Через цю причину жінкам старше 40 років варто уважніше ставитися до свого здоров’я і завести деякі корисні звички — щоб прожити як мінімум ще 40 років бадьорими, енергійними і щасливими.

Пити якомога більше води

Метаболізм поступово сповільнюється, слабшають функції нирок — і нам потрібно ще більше води для підтримки здорового рівня обміну речовин. Пийте воду, їжте продукти, у складі якої її багато (наприклад, огірки, кавуни, перець і зелені овочі), а також уважно вивчіть ознаки зневоднення організму.

Читайте також:  Лікар радить гречку та рибу серед продуктів для зміцнення судин

Їсти більше білка

Процес поступової втрати м’язової маси починається вже в 30 років, а до 40 років багато хто з нас втрачають до 10% м’язів. Щоб ефективно боротися з цим процесом, нам необхідний білок — головний будівельний матеріал для наших м’язів. Яйця, горіхи, куряче м’ясо, молочні продукти повинні бути на вашому столі щодня.

Піклуватися про груди

Кожна восьма жінка в світі стикається з раком молочної залози – і чим раніше буде виявлено це захворювання, тим краще. Обов’язково відвідуйте мамолога, щомісяця проводіть самоогляд і проконсультуйтеся з фахівцем про те, в якому віці варто починати регулярні мамографічні дослідження ваших грудей. І, звичайно ж, вивчіть ранні ознаки раку грудей — на всякий випадок.

Читайте також:  Щільні перекушування перед сном можуть довести до серйозних порушень

Прислухатися до свого серця

Скринінг рівня холестерину, ЕКГ і УЗД серця, консультація кардіолога – це має стати вашою щорічною рутиною. Не менш важливо стежити за артеріальним тиском, рівнем цукру в крові і займатися спортом. Жінки не рідше, ніж чоловіки, страждають захворюваннями серця, а ось правильний діагноз, на жаль, нам ставлять пізніше — через особливості симптомів «жіночих» інфарктів. Вивчіть перші ознаки серцевого нападу і дбайте про своє серце.

Кинути палити

Якщо ви все ще не зробили цього, то зараз – саме час. Відмова від сигарет приносити майже миттєві позитивні зміни для вашого здоров’я — і не тільки для ваших легенів. Нирки, сечовий міхур, судини – ці та багато інших важливих органів нашого тіла страждають від куріння. Зробіть собі подарунок на 40-річчя — киньте курити.

Читайте також:  Комарі виявилися небезпечними не тільки укусами

Перевірити зір

Прямо зараз відірвіться від читання і запишіться на приймемо до офтальмолога. Навіть якщо у вас немає ніяких проблем із зором, варто проходити повний огляд органів зору не рідше одного разу на рік. Крім розвивається далекозорості або короткозорості, лікар може помітити перші ознаки більш серйозних захворювань, наприклад, діабету або інсульту. І не забувайте дотримуватися правило 20/20: кожні 20 хвилин відриватися від комп’ютера і протягом 20 секунд дивитися на що-небудь, розташоване на відстані приблизно п’яти метрів від вас.