Експерти з Німеччини розповіли, як слід правильно і часто приймати душ. За словами фахівців, надмірна гігієна може дуже сильно пошкодити шкірі.

Дерматологи відзначають, що кращим “очищувачем тіла” є вода. Активні миючі засоби, такі як гелі для душу або шампуні, слід використовувати тільки усвідомлено і економно. Надтонка плівка поту, шкірного сала і води захищають організм від зневоднення і хвороботворних мікроорганізмів.

Сюди ж слід віднести збереження пружності шкіри. Надмірний прийом душа порушує цей баланс, тому патогени, алергени і хімічні речовини можуть легше проникати в організм. Охайність такого роду пов’язана і з посиленням неприємного запаху, так як відбувається розмноження хвороботворних бактерій.

Читайте також:  Чому з'являються синці та набряки під очима

Людям з нормальним типом шкіри можна приймати душ кожен день. Варто розуміти, що для хорошої гігієни тіла і гладкої шкіри досить щодня очищати делікатні зони (пахвові западини, інтимні області).

Що стосується чутливого типу шкіри, то прийом душа повинен бути короткочасним. Бажано повторювати процедуру 2-3 рази на тиждень. Так як шампуні мають в своєму складі агресивні і знежирюючі складові, краще змивати склад, щоб він не потрапляв на інші ділянки тіла.

Серед загальних порад: тривалість миття тіла не більше семи-десяти хвилин, ідеальна температура води – 36 градусів, використання м’якого рідкого мила з природним рН шкіри (5,5), відмова від антисептичних засобів, уникнення застосування скрабів через видалення природного захисного шару на шкірі.

Читайте також:  Вчені пояснили вплив сексу на якість сну

Дерматологи не рекомендують витиратися рушником, а якщо є необхідність другого прийому душу після фізичної активності, то краще це робити без мила. При сухому типі шкіри слід використовувати зволожуючі креми з сечовиною.