Багато дієтологів рекомендують своїм пацієнтам відмовитися від солі. Саме її часто звинувачують в тому, що зайва вага не йде. Це дуже шкідливий порада! Сіль їсти потрібно обов’язково, інакше проблеми зі здоров’ям не змусять себе довго чекати.

Дієтолог і ендокринолог Валерія Соболєва розповів, чому не можна вважати сіль «білою отрутою». Лікар назвав 10 причин, чому сіль необхідно їсти регулярно.

Причина №1. Сіль і тиск.

Існує думка, що сіль призводить до проблем з тиском. Однак, доказів цьому донині немає. А ось дослідження, які доводять, що дієта без солі шкодить здоров’ю, є.

Доведено, що люди, які постійно харчувалися несолоною їжі, при рекомендованій добовій дозі в 2300 мг, запозичили проблеми зі здоров’ям. Смертність у таких пацієнтів була вищою, ніж серед тих, хто норму наїдав.

Причина №2. Сіль і цукор.

Виявляється, сіль корисна для контролю рівня цукру в крові. Натрій підвищує чутливість організму до інсуліну. Якщо постійно сидіти на безсольовій дієті, то відбувається звикання до інсуліну і підшлункової доводиться працювати інтенсивніше.

Це призводить до проблем.

Причина №3. Сіль і алергія.

Доведено, що сіль здатна зменшувати алергічну реакцію і допомагати при астмі. Досить однієї щіпки під язик. Тому алергікам особливо небезпечно відмовлятися від солі.

Причина №4. Сіль і шлунок.

Сіль дуже потрібна травній системі. Вона допомагає тримати в нормі кислотність шлунка, що необхідно для нормального функціонування цього важливого органу.

Причина №5. Сіль і адреналін.

Вчені дослідним шляхом довели, що саме сіль здатна пригнічувати сплески адреналіну (гормон стресу). Це важливо, так як постійні колебанія адреналіну в крові призводять до серйозних хвороб серцево-судинної системи.

Продовження на наступній сторінці: 1 2