Подагра являє собою хворобу, що протікає із загостреннями. Ось для того, щоб звести їх кількість до мінімуму, з раціону людини потрібно прибрати певні продукти харчування.

Колись вважалася недугою аристократів подагра є хворобливою різновидом артриту, яка виникає через надмірну кількість сечової кислоти, що перетворюється в кристали в суглобах. Хвороба провокує раптовий біль, набряки і запалення суглобів, найчастіше зачіпаючи великі пальці на ногах. Іноді подагра вражає пальці рук, кисті, коліна і п’яти. Сечова кислота, що викликає напади подагри, являє собою продукт відходу, що формується після розщеплення пуринів в організмі. А вони містяться в багатьох продуктах харчування. Ось для чого дуже важливо виключити або обмежити вживання цих продуктів, список яких публікує Yahoo News.

1. Червоне м’ясо. Все органічне м’ясо на зразок печінки, нирок, а також мізків потрібно уникати, так як воно містить високий рівень пуринів. Дослідження показують, що вони є основною причиною нападів подагри. У цей список також треба включити бекон, індичку, телятину, оленину тощо.

2. Молюски. І ще одна різновид їжі, яку потрібно уникати. Всякого роду лобстери і креветки, а також анчоуси, сардини, макрель, гребінці, оселедець, мідії, тріску, форель і пікшу намагайтеся не вживати з-за високого вмісту пуринів.

3. Рафіновані вуглеводи. До них відносяться білий хліб, білий рис, паста, цукор, і інші продукти, що впливають на рівень сечової кислоти в організмі. У рафінованих вуглеводах високий вміст цукру, також пов’язаного з ожирінням, яке є фактором ризику подагри.

4. Перероблені продукти харчування. Всякого роду курячі стегенця, закуски, заморожені готові обіди шкідливі для тих, хто страждає від подагри. Це один з найшкідливіших типів харчування для жертв цієї хвороби. Всі вони збільшують рівень сечової кислоти в організмі.

5. Солодкі напої. Цукор дуже шкідливий для організму людини, яка страждає від подагри. Цукор з цих напоїв розщеплюється після вживання і використовується для виробництва пуринів. Крім того, фруктоза з напоїв підвищує вміст сироваткової кислоти в організмі. Дослідження показало, що солодкі напої підвищують ризик подагри у чоловіків.

6. Алкоголь. Спиртне – джерело пуринів. Вживання вина, пива та інших алкогольних напоїв пов’язане з ризиком загострення подагри. Існує прямий зв’язок між вживанням пива і подагрою, інші види алкоголю також впливають на цей запальний розлад.