Прекрасний зразок здорової їжі, яку ви можете включити до свого раціону – це бобові, наприклад, квасоля.

Квасоля та інші бобові є основним продуктом харчування у багатьох регіонах світу, визнаних як найздоровіші на планеті. Такі регіони відомі також як «блакитні зони» – у цих місцях спостерігається вкрай низький рівень захворюваності та найвища концентрація довгожителів, які доживають до 100 років. Однією з особливостей способу життя людей у ​​цих регіонах є вживання великої кількості страв із бобових, включаючи квасолю.

Чому така корисна квасоля. Вона багата білком, антиоксидантами, клітковиною, фолієвою кислотою. У недавньому звіті, опублікованому журналом Nutrients, йдеться, що «вживання квасолі на регулярній основі допомагає зміцнити серцево-судинне здоров’я, зменшити запалення, контролювати масу тіла, покращити мікробіом кишечника».

У свою чергу, дані Американської діабетичної асоціації (American Diabetes Association) свідчать, що включення до раціону більшої кількості бобових поряд з вживанням фруктів та овочів може допомогти знизити ризик серцевих захворювань, діабету та високого кров’яного тиску.

“Вживання бобів дозволяє нормалізувати рівень холестерину в крові, тригліцеридів, а також знизити кров’яний тиск”.

Можливі побічні ефекти. Вживання бобів не несе реальної небезпеки, але є деякі потенційні побічні ефекти. Наприклад, слід пам’ятати, що консервовані боби часто містять багато натрію, їх слід промивати. Або самостійно готувати сушені боби, попередньо відмочивши їх у воді.

Також відомо, що у деяких людей боби викликають газоутворення та здуття живота. Експерти рекомендують їсти бобові, починаючи з невеликої кількості та збільшуючи його поступово.