Прищики, лущення шкіри, тріщина на губах і навіть веснянки – все це може бути сигналом небезпечної хвороби.

Прищі, шкіра, котра лущиться, веснянки – здається, ці косметичні проблеми не мають ніякого відношення до нашого здоров’я. Але лікарі попереджають: деякі з цих дрібних неприємностей можуть попереджати про дуже серйозні захворювання. Ось кілька дрібних симптомів, за допомогою яких наше тіло привертає нашу увагу і просить допомоги.

Прищі, які не проходять

Прищики, які не проходять протягом тривалого часу, і особливо ті, які починають кровоточити — це привід терміново звернутися до лікаря. Фахівці попереджають: такого роду освіти можуть бути проявом базально-клітинної карциноми, найбільш поширеною формою раку шкіри.

Ділянки шкіри, які постійно лущаться

Восени і взимку, коли повітря в приміщеннях особливо сухе, а на вулиці — дуже холодне, багато з нас стикаються з лущенням шкіри. Це неприємно і варто користуватися зволожуючими засобами, щоб пом’якшити шкіру, захистити її і нормалізувати баланс вологи. Але якщо пляма лущення з’являється знову і знову на одному і тому ж місці або просто довгий час не проходить, варто якомога швидше звернутися до лікаря: це може бути прояв актинической кератоз — передракового ураження шкіри, яке викликається ультрафіолетовими променями.

Червона лінія на вашому нігті

У більшості випадків тонка червона лінія, яка з’являється на одному або декількох нігтях, попереджає про те, що з-за нестачі кальцію нігтьова пластина стає тоншою. Але варто все ж таки звернутися до дерматолога, так як в деяких випадках червона смуга на нігтях може бути ознакою псоріазу або червоного плоского лишаю (якщо вражені кілька нігтів) або доброякісних новоутвореннях, котрі розвиваються.

Веснянки і пігментні плями

У багатьох з нас навесні і влітку з’являються веснянки на обличчі, а більшість з нас з віком зіткнуться з так званою «гречкою» — темними пігментними плямами. Але варто уважно стежити за кожною новою плямою та якомога швидше звертатися до лікаря, якщо вони асиметричні, змінюються в розмірі, підняті над поверхнею шкіри, змінюють колір або діаметр. Нові утворення з такими характеристиками часто можуть бути кликни сюди проявом раку шкіри.

Потріскані губи

Взимку, коли дуже холодно, і в літню спеку багатьом з нас доводиться постійно змащувати губи бальзамом або олією — підвищена сухість не тільки неприємна, але і небезпечна. Але якщо ваші губи сохнуть і тріскаються незалежно від погоди, варто звернутися до дерматолога-онколога: меланома нерідко розвивається саме на шкірі губ.

Витончення брів

З віком випадання волосся, в тому числі і в області брів посилюється. Але якщо ваші брови «лисіють» занадто швидко або занадто рано, саме час перевірити щитовидку: це може бути симптомом гіпотиреозу.

Герпес

Носіями вірусу герпесу є більше половини дорослого населення, але в більшості випадків він тихо «спить», активізуючись при сильному зниженні імунітету на тлі прийому деяких препаратів або в інших аналогічних випадках. Якщо ж у вас з’являються виразки і тріщини в куточках рота, які не проходять протягом тривалого часу, варто звернутися до лікаря, щоб виключити аутоімунні захворювання або інфекцію.