Дослідники виявили, що люди похилого віку, які занадто впевнені у своєму здоров’ї, не ходять до лікаря так регулярно, як повинні, що призводить до проблем, оскільки захворювання залишаються недіагностованими. Для менш впевнених у собі людей, які часто-густо відвідують лікарів, вірно протилежне.

«Упереджене сприйняття власних здібностей є рисою людської натури. Особи, що переоцінюють своє здоров’я, відвідують лікаря рідше, ніж особи, які правильно оцінюють своє здоров’я, що має вирішальне значення для профілактичних заходів, таких як скринінг. Навпаки, люди, які недооцінюють своє здоров’я, звертаються до лікаря частіше. Ефекти відвідування стоматолога аналогічні, але ми не виявили жодного впливу на перебування у лікарні», – прокоментувала дослідження терапевт Ірина Андрєєва.

Самовпевненість пов’язана з ризиком, який може ще більше вплинути на здоров’я. Це включало в себе вживання більшої кількості алкоголю, більшу кількість нещасних випадків, недосипання та нездорове харчування, передає Express.

Виявлення пацієнтів із неправильним сприйняттям здоров’я та скорочення непотрібних відвідувань лікаря може мати важливі наслідки для ефективності механізмів нормування систем охорони здоров’я у всьому світі.