Відкриті еластичні судини надзвичайно важливі для здоров’я. Чим гірше ваш стан, тим гірше ваше тіло, тому що воно більше не забезпечується кров’ю належним чином. Щоб запобігти передчасному старінню, слід уникати семи факторів ризику.

Наші судини виконують життєво важливі функції. Вони доставляють кисень і поживні речовини до кожної клітини тіла. Найкраще це працює, коли вони відкриті і еластичні. Вузькі і жорсткі артерії більше не можуть правильно постачати організм кров’ю. Результат: виникають хвороби, і організм швидше старіє.

Відкладення в судинах можуть утворюватися протягом усього життя, але також і протягом декількох десятиліть. Процес залежить від певних факторів. Мартін Халле, фахівець з внутрішніх хвороб, кардіології та спортивної медицини, називає їх «факторами старіння».

Читайте також:  Названо незвичайний спосіб пожвавити інтимне життя в довгих відносинах

Щоб уповільнити старіння кровоносних судин і, отже, всього тіла, вам слід уникати наступних семи факторів

1. Ожиріння: жирова тканина виділяє в кров запальні речовини, які пошкоджують внутрішню стінку кровоносних судин. Чим більше в тілі жиру, тим більше запальних речовин.

2. Холестерин: холестерин відкладається в кровоносних судинах і утворює невеликі острівці. Це може привести до затвердіння судин.

3. Цукор: постійно високий рівень цукру в крові руйнує захисний шар судин і розчиняє судинні клітини.

4. Високий тиск: якщо організм качає кров по судинах при занадто високому тиску, стінки можуть розірватися.

5. Хронічний стрес: якщо організм постійно перебуває в стані готовності і виділяє більше гормонів стресу, тиск підвищується. Це пошкоджує судини.

Читайте також:  Лікар назвала 4 продукти, які знижують тиск без ліків

6. Куріння: нікотин атакує внутрішню стінку судин і викликає загибель там клітин. Можуть утворитися дірки і шрами.

7. Хронічне запалення. Багато з уже згаданих факторів можуть викликати хронічні запальні процеси в організмі, такі як ожиріння, куріння і неправильне харчування. Вони також пошкоджують кровоносні судини і прискорюють старіння організму.