Вживання кориці пов’язане з низкою корисних ефектів, цьому є наукові докази.

Багата на антиоксиданти. Антиоксиданти захищають від вільних радикалів і, отже, від ушкодження клітин окислювальним стресом. З розвитком такого окислення в організмі асоціюються багато хвороб, включаючи атеросклероз, діабет, серцево-судинні захворювання, рак, хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Згідно з дослідженням 2020 року, вживання кориці може значно підвищити рівень антиоксидантів у крові, що, у свою чергу, зменшує запалення в організмі та допомагає захиститися від захворювань, пов’язаних із хронічним запаленням, пише AJC.

Корисна для серця. Дослідницькі дані свідчать, що прийом 1,5 г або трьох-чотирьох чайних ложок кориці на день може знизити рівень тригліцеридів, загального холестерину, холестерину ЛПНЩ і цукру в крові у людей з порушеннями обміну речовин. Таким чином, знижується ризик серцевих захворювань.

Протистоїть резистентність до інсуліну, знижує рівень цукру в крові. Будь-який, у кого розвивається резистентність до інсуліну, ризикує захворіти на діабет 2 типу. Кориця в цьому плані також здатна впливати на здоров’я. Зокрема спеція допомагає зменшити існуючу резистентність до інсуліну, а також сприяє кращому регулюванню рівня цукру в крові. Зокрема, метааналіз досліджень, проведених у період з 2003 по 2018 рік, показав, що від одного до шести грамів порошку кориці можуть бути корисними як додаткова терапія при діабеті 2 типу.

Захищає мозок. У науковій статті 2017 року йдеться про те, що кориця інгібує накопичення тау-білків у головному мозку, а також перешкоджає накопиченню пептидів бета-амілоїду, що ведуть до розвитку хвороби Альцгеймера.

Обережніше із дозуванням! Не слід переборщувати із споживанням спеції, це небезпечно. Кориця містить речовину кумарин, який у великих дозах може пошкодити печінку.